Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Muzyka Miasta. Gramy i pomagamy!

POLKOWICE. W niedzielę, 10 kwietnia w Polkowickim Kinie odbędzie się charytatywny koncert pod hasłem "Gramy i pomagamy" vol.2. Organizatorzy imprezy Nieformalna Grupa "Muzyka Miasta" i Polkowickie Centrum Kultury tym razem cały dochód z koncertu przeznaczą na pomoc Ukraińcom, w tym organizację kursu z języka polskiego dla ukraińskich uchodźców, którzy przebywają w Polkowicach. Pierwszy koncert charytatywny , zagrany w rytmie rapu, Muzyka Miasta dedykowała dla Erosa i Oziego i było to we wrześniu 2019.

Muzyka Miasta. Gramy i pomagamy!

Niedzielną charytatywną imprezę w Polkowickim Kinie poprzedzą przygotowane przez PCK zajęcia dla dzieci - od godziny 12.00 odbędą się animacje, gry i zabawy. Również w programie przewidziano sprzedaż słodkości, które upieką zamieszkujące w mieście Ukrainki.
O godzinie 15.00 rozpocznie się muzyczna część wydarzenia uczniowie. Na scenie pojawią się młodzi polkowiccy perkusisty, których prowadzi Paweł Czerwiński.

Po ich występie w pierwszej części muzycznej imprezy wystąpią:
- Karolina Wilk (Enilorac Kliw ) - wokalistka, laureatka kilku przeglądów, bierze udział w różnego rodzaju festiwalach i projektach muzycznych.

- Cendra (lat 16) - Polkowicki raper, przedstawiciel brzmienia mocno oldschoolowego z dodatkiem trapu. W swojej twórczości stawia na treść, która jest jego priorytetem. Ma na swoim koncie jedną płytę o tytule *FL@SH* której nakład w niecałe dwa tygodnie wyprzedał się.

- MNM KLIKA - polkowicki skład hip-hopowy powstały z połączenia trzech różnych styli. Aktualnie ekipa pracuję nad wspólnym krążkiem, który ukarze się jeszcze w tym roku. Zaprezentują materiał z nadchodzącej płyty i nie tylko. Będzie to mocna dawka klasycznego rapu na niekonwencjonalnych produkcjach muzycznych .

W drugiej części koncertu o godz.18.00 pojawią się na scenie gościnny wykonawcy:
ROŚLINA - zespół istnieje od 2001 roku, po przerwie reaktywowany w 2009 powracając do swoich Bluesowo - Rockowych korzeni. Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się 12 stycznia podczas XXII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od tamtej pory Roślina wciąż rozkwita, zagrali wiele koncertów m.in. supportując Grupę DŻEM podczas 35-lecia ich działalności artystycznej. Nagrali także płytę "Na zdrowie" , która ujrzała światło dzienne w 2015 roku. Grupa koncertuje po całej Polsce jak i za granicą. Sprzedaje mnóstwo płyt i niesamowicie porywa publiczność na koncertach. W 2019 również towarzyszy zespołowi Dżem na ich 40-lecie istnienia.

OOBE (Out of Body Experience) Zespół z długoletnim stażem, mający na koncie kilkadziesiąt koncertów, sukcesy w konkursach regionalnych (laureaci Muzycznej Bani, Rock w Block Bolesławiec Festiwalu Rockowego w Wołowie i ogólnopolskich (Big Star Festival, Liga Rocka, udział w Festiwalu Węgorzewo), utwory na składankach "Trójkowy Express vol.5”,"Cały ten rock" Marka Wiernika oraz „Festival Węgorzewo 2004” Reaktywowany w 2017 roku. Zespół powraca z nowym, pełnym autentycznych emocji i charakterystycznych dźwięków materiałem, który mieści się w konwencji alternatywnego rocka.

SEKCJA RAPU - Jak sami o sobie mówią : Kompozycje, które tworzymy jako Sekcja, mieszają w sobie różne gatunki muzyczne, a ogniwem je spajającym jest rap. Prócz bębnów i gitar, nasze brzmienie wzbogacają skrzypce, trąbka oraz puzon.Nasza pierwsza płyta ukazała się nakładem niezależnego label'u RymoBittoFabryka w 2014. Pochodzimy z Przemkowa (woj. dolnośląskie). Zdobyliśmy m.in Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności Mayday Rock Festival Glogów 2018, gdzie w składzie jury zasiedli min. muzycy z zespołu Organek.

Wstęp na koncert - "wrzut" do puszki min. 20 zł
Cały dochód z wydarzeń i koncertu z tego dnia zostanie przeznaczony na pomoc Ukraińcom, w tym przede wszystkim na organizację kursu języka polskiego dla mieszkańców Ukrainy przebywających w Polkowicach

Program koncertu:
Start : godzina 15:00
- występy lokalnych perkusistów
- Karolina Wilk
- Cendra
- MNM Klika
Od godziny 18:00
- Roślina
- OOBE
- Sekcja Rapu

Powiązane wpisy