Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

CHOK najlepszy w regionie

CHOCIANÓW. Projekt Chocianowskiego Ośrodka Kultury pt. „Wakacyjna podróż do świata wyobraźni” zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu konkursu „Opowiedz…2016”, w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. To jedyny taki projekt w regionie. 

CHOK najlepszy w regionie

„Wakacyjna podróż do świata wyobraźni” to projekt, który został zrealizowany latem w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Przez dwa tygodnie, dzieci z gminy Chocianów poznawały tajniki fotografii i uczyły się praktycznych zasad tworzenia profesjonalnych zdjęć.
- Projekt polegał na zorganizowaniu warsztatów, które by nie tylko bawiły, ale również edukowały i motywowały do podejmowania działań- mówi Krystyna Kozołup, dyrektor Chocianowskiego Ośrodka Kultury. –Oprócz dwutygodniowych warsztatów fotograficznych przeprowadziliśmy także warsztaty komiksu i rysowania karykatury- dodaje dyrektor.
W sumie 31 dzieci z gminy Chocianów poznało zasady fotografowania przyrody, krajobrazu, ludzi a także robienia reportażu. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał własny aparat, na którym pracował przez cały okres trwania projektu. Z powstałych zdjęć powstały dwa rodzaje widokówek promujących nasz region. Całość nadzorowana była przez profesjonalnych fotografów.
- Dzieci poradziły sobie świetnie. Pierwszy dzień warsztatów był dla nich trudny- było wówczas najwięcej teorii i miałam wątpliwości, czy w ogóle coś zapamiętają, ale tym większe było nasze zaskoczenie, kiedy zobaczyłam, że wykorzystują tę wiedzę w praktyce. Każdego dnia dzieci dostawały swoje prace na papierze, a zajęcia kończyliśmy wspólną prezentacją zdjęć- wspomina Magdalena Kościelna, fotograf współprowadzący warsztaty. –Doskonale pamiętam moment, kiedy zaczęły się zajęcia w plenerze i ruszyła machina wyobraźni dzieci. Nie dało się tego zatrzymać- śmieje się. – Dzieci same zaczęły próbować nowych technik kadrowania i szukać nowych rozwiązać, na przykład wtedy, kiedy założyły na obiektyw opaski odblaskowe. Nieświadomie tworzyli w ten sposób winiety fotograficzne- dodaje.
Projekt był dofinansowany ze środków „Działaj Lokalnie IX”- Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację „Wrzosowa Kraina”.

Powiązane wpisy