Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Radny zaprasza na muzyczną ucztę

CHOJNÓW. Radny powiatowy Grzegorz GAPSKI zaprasza na Koncert Mikołajkowy , który odbędzie się 11.12 (wtorek) o godz. 19:00 w Domu Kultury w Chojnowie. Wystąpią młodzi, bardzo charyzmatyczni muzycy, którzy mają za sobą ogromną ilość koncertów...

Radny zaprasza na muzyczną ucztę

Na scenie w Domu Kultury wystąpią przed chojnowską publicznością: Paulina Gołębiowska-wokal, Dorota Piotrowska-perkusja, Tomasz Jędrzejewski-piano i Kamil Pelka-gitara basowa/kontrabas. Artyści koncertują po całej Polsce jak i Europie, na co dzień grają w różnych zespołach jak chociażby Sisters in jazz.

Podczas koncertu usłyszymy współczesne wykonanie kolęd i piosenek o charakterze bożonarodzeniowym. Wśród repertuaru znajdzie się miejsce na znane przeboje amerykańskich gwiazd muzyki pop, takich jak m.in. Stevie Wonder czy Whitney Houston.

 Oto krótkie noty biograficzne muzyków:

PAULINA GOŁĘBIOWSKA

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka,  pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (fortepian). Obecnie wykładowca wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards.

Występowała na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach, m.in. na Festiwalu "Polsat Dzieciom" w warszawskiej Sali Kongresowej, na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym: JazzTage w Gorlitz, „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze, „Jazz nad Odra” we Wrocławiu. Była finalistką muzycznego show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drużynie Urszuli Dudziak.

W swoim dorobku artystycznym ma na koncie współpracę zarówno z artystami wrocławskiego środowiska muzycznego, jak i  big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Występowała obok takich gwiazd, jak: Valerie Scott, Mike Russel, Krzysztof Kiljański, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak.

 DOROTA PIOTROWSKA

Perkusistka Dorota Piotrowska przez ostatnie osiem lat była aktywna na nowojorskiej scenie jazzowej, gdzie znana jest z kompozycji, które obejmują nowoczesne motywy zakorzenione w tradycyjnych rytmach. Jej zespół jest żywą mieszanką muzyków łącząca neo-bop i wpływy muzyki latynoskiej z odniesieniem do tańca i literatury.

Dorota Piotrowska rozpoczęła naukę gry na perkusji pod okiem Zbigiewa Lewandowskiego. Dostała się do Conservatorium van Amsterdam, z którego przeniosła się do Prins Claus Conservatorium w Groningen. Po półrocznym pobycie w Nowym Jorku postanowiła ukończyć studia w The New School of Jazz and Contemporary Music, gdzie zdobyła stypendium za osiągnięcia muzyczne. To tam w 2012 roku Piotrowska zdobyła wykształcenie jazzowe ze specjalizacją w grze na perkusji. Jej wieloletnie zainteresowanie polityką międzynarodową zaskutkowało podjęciem studiów magisterskich, które ukończyła w 2015 roku w Colin Powell School for Civic and Global Leadership w Nowym Jorku.

W 2016 roku założyła własny program edukacyjny w Polsce zostając dyrektorem artystycznym warsztatów międzynarodowych New York Jazz Masters, które w tym roku odbyły się już po raz trzeci na terenie Dolnego Śląska. Od chwili, gdy w 2010 roku przyjechała do USA, Piotrowska grała w Carnegie Hall z kompozytorem klasycznym Bobem Chilcottem, a także w Avery Fisher Hall Lincoln Center u boku kompozytora klasycznego Willa Todda i pod dyrekcją słynnej Eleny Sharkovej. Występowała również z takimi sławami jazzu, jak George Garzone, Jeremy Pelt, Lonnie Plaxico, Mark Soskin, Rory Stuart, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Dave Binney, Jonathan Creyford, Lafayette Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyatt, Greg Lewis, Carlo De Rosa, Joe Sanders i The Curtis Brothers. 

W 2013 roku wystąpiła z zespołem na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Towarzyszył jej gość specjalny Jeremy Pelt. W kolejnych latach koncertowała podczas festiwalu Adi Jazz w Łodzi oraz Ethno Jazz we Wrocławiu. Pojawiła się na scenie słynnych klubów nowojorskich takich jak Iridium, Smalls, Zinc Bar i Lenox Lounge w Harlemie. Grała też na licznych festiwalach jazzowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. W roku 2015 Dorota rozpoczęła współpracę z polską legendą muzyki soul Ewą Urygą. W listopadzie 2016 nagrała album w Studiu Polskiego Radia razem z Markiem Soskinem i Luquesem Curtisem. Wraz z zespołem występowali na festiwalu Komeda Jazz, Jazz Od Nowa, w Filharmonii Kaliskiej i Śląskiej.

W 2016 roku Piotrowska rozpoczęła współpracę z Sisters in Jazz, międzynarodowym projektem złożonych z kobiet instrumentalistek. Zespół w różnych składach ma na koncie dwie płyty, z tego jedna nagraną przez niemiecką wytwórnię płytową ACT z udziałęm duńskiej gwiazdy sceny jazzowej Coecile Norby.

 

KAMIL PEŁKA

Muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Absolwent wrocławskiej Akademii muzycznej, specjalność kontrabas, w klasie prof. Jacka Meiry-Niedzieli, studiował także w Conservatorium van Amsterdam, w klasie gitary basowej Charliego Angenois. Na przestrzeni lat brał udział w licznych projektach o zróżnicowanym charakterze muzycznym (akompaniator, aranżer, oprawa spektakli teatralnych, band lider).

Występował m.in. u boku takich artystów i zespołów jak: Atom String Quartet, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Justyna Steczkowska, Ewa Uryga, Natalia Lubrano, Brian Fentress, Wayne Ellington, Norris Garner, Karen Carroll, Dhoad.
 
Wraz z zespołem Tomasz Jędrzejewski Quartet zdobył nagrody na takich konkursach jak:
-11. Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal, 2012, 
-16. Bielska Zadymka Jazzowa, 
-5th International Jazz Contest Tarnow 2012, 
-III Ogólnopolski Konkurs Muzyki Jazzowej, Kołobrzeg 2012. 
 
W 2013 roku został zwycięzcą programu telewizji Polsat: Must Be The Music, wraz z zespołem ShataQS.

Obecnie współpracuje m.in. z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu, Anitą Lipnicką, zespołem Endy Yden; jest również pedagogiem we wrocławskich szkołach muzycznych: Tony, Kuźnia Talentu.

 TOMASZ JĘDRZEJEWSKI

Pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu dr Jakuba Stankiewicza na Kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa”. Studiował również na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa,  który ukończył z wyróżnieniem.
 
Na co dzień bierze udział w wielu projektach muzycznych współpracując głównie z muzykami wrocławskiego i katowickiego środowiska jazzowego. Jako akompaniator współpracował min.: z Ingą Lewandowską, Januszem Szromem, Sibel Kose, Piotrem Rodowiczem. Dzielił scenę z takimi muzykami jak: Piotr Baron, Adam Bałdych, Jakub Olejnik, Marcin Jahr, Valerie Scott, Jerzy Szymaniuk, Mike Russel.
 
Tomasz Jędrzejewski jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród takich jak:
-Laureat I edycji konkursu „Jazzowy debiut fonograficzny” prowadzonego przez IMIT
-II nagroda na RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu.
-Wyróżnienie z zespołem Higih Fly Quintet na międzynarodowym konkursie „powiew młodego jazzu” Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze.
-II miejsce na międzynarodowym konkursie „powiew młodego jazzu” Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze.
-III nagroda na "5 th Azoty Tarnów Jazz Contest", gdzie przewodniczącym komisji był Kenny Garrett.

Szykuje się muzyczna uczta dla chojnowian...

Powiązane wpisy