Wytropią skarb? Rozpoczęła się Megamisja...
CHOJNÓW. „Musimy wygrać!”, „To nasz cel!”, „Jesteśmy zdeterminowani na zwycięstwo” – takie myśli kołaczą się w głowach „świetliczaków” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, którzy biorą udział w „MegaMisji” i walczą o uwagę honorowego ambasadora programu! Tak, tak! Grzegorz Kasdepke autor bestsellerowych książek dla dzieci może odwiedzić słynną chojnowską „czwórkę” i osobiście przekazać kilka medialnych newsów, które na pewno przyczyniłyby się do powiększenia ich kształceniowego skarbu!
Program edukacji cyfrowej świetlic szkolnych towarzyszy im od trzech lat. Wcale nie było łatwo dostać się do grona szkół, mogących skorzystać z kreatywnej inicjatywy, której patronem honorowym jest Ministerstwo Cyfryzacji. Organizator Fundacja Orange działający na rzecz innowatorskich sposobów edukacyjnych dał szansę właśnie „naszym złotkom” – jak uroczo mówi o nich jedna z pań wdrażających program cyfryzacji świetlic szkolnych w chojnowskiej SP4 – Natalia Halikowska:
- Trzy lata temu nakręciliśmy filmik, który szczęśliwie dał nam możliwość nauki w „MegaMisji”. Naszą nagrodą jest przede wszystkim wiedza, którą szlifujemy niczym diamenty. Proszę nam wierzyć, lśnią z daleka! – mówiła nauczycielka.
Dzieci wykonują szereg zadań związanych z mediami i wszystkimi zagadnieniami współgrającymi ze środami masowego przekazu. Jedną z ostatnich realizacji była możliwość skonfrontowania lokalnego dziennikarza, z wiedzą dotyczącą ambitnych poczynań uczniów biorących udział w „MegaMisji”. Mega zdolni uczestnicy spotkania śmiało i dumnie zaprezentowali swoje szerokie, naukowe horyzonty dotyczące technologii, cyfryzacji, a nawet ochrony danych osobowych! Mega sympatyczni uczniowie zadawali mądre i precyzyjne pytania fotoreporterce, którą pozytywnie zaskoczyły bystre spostrzeżenia i ogół przyswojonych medialnych informacji.
Wymiana myśli i koncepcji z dziećmi zawsze rodzi coś dobrego. Tak było i w tym przypadku. Uczestnicy „MegaMisji” efekciarsko wtajemniczyli dziennikarkę w swoje magiczne zbiory gier i naukowych zdobyczy, które są efektem ich intensywnych starań w wykonywaniu dyrektyw związanych z solidną bazą laboratorium wiedzy „MegsaMisji”. Bez kompleksowego programu motywującego do poszerzania horyzontów nauki, nie mogliby się pochwalić znajomością z Julką i Kubą, którzy pomimo swojej animowanej duszy, mogą zawsze liczyć na pomoc wszystkich pochłoniętych rozwiązywaniem zagadek związanych z Internetem i technologią informacyjną… Dzieci wspomniały także o łobuzie, który ich dręczy – fikuśny i rozbrykany psotnik nierzadko próbował utrudnić im wykonanie zadań. Ale serio?! Czy krnąbrny osobnik może aż tak narozrabiać? Gwarna grupa zgodnie mówi, że nie!
Zmotywowane „świetliczaki” wraz z koordynatorem programu w SP4 p. Bożeną Szarek ich ówczesnymi i obecnymi opiekunkami: p.Natalią Halikowską, p. Aleksandrą Korbą i p. Justyną Rząsą serdecznie zapraszają do swojej komnaty skarbów – świetlicy, w której zainspirują wyjątkowego gościa Grzegorza Kasdepke do napisania nowej bajki związanej z Mega dziećmi „MegaMisji” w Chojnowie.