Waleczna Kuźnia rozpoczęła walkę w 2 lidze (FOTO)

JAWOR. Piłkarze Kuźni Jawor (U-17) rozpoczęli rywalizację w 2 lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych od remisu na własnym boisku z KS Oława 5:5 (2:3). Był to dla jaworzan pierwszy mecz w wiosennej 2 lidze, a oławianie rozgrywki rozpoczęli wcześniej od porażki w Wałbrzychu z Górnikiem 1:3. Pierwsza połowa strasznie nerwowa chociaż z lekką optyczną przewagą gospodarzy. Jednak goście za sprawą Stolarskiego znakomicie kontratakowali. Każde mocne bicie piłki w pole karne jaworzan było niczym odbezpieczenie granatu...

Nie był to najlepszy początek meczu zarówno obrońcy Olanina jak i bramkarza Nkwamu, chociaż brakowało także asekuracji ze strony innych zawodników. Jaworzanie mimo szybkiego utraty gola walczyli i do remisu doprowadził Kewin Klasa pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za stratowanie w polu karnym szarżującego Szałacha. Klasa ma już za sobą pobyt w Chrobrym Głogów i jak spokojnie popracuje, odbuduje się piłkarsko to może spokojnie zaistnieć w ligowym futboli w wydaniu seniorskim.

Kiedy było 1:3 wydawało się, że jest już po meczu, ale wówczas po podaniu Grzejszczaka kapitalną główką popisał się Marcel Szałach - piłka poszybowała idealnie w okienku oławskiej bramki.

W przerwie trener Dariusz Szeliga nie tylko omówił błędy popełniane w pierwszej połowie, ale dokonał roszad w składzie. I rozpoczęła się szalona walka w drugiej części meczu... Ale początek był ciężki, bo ledwo rozpoczęła się druga połowa a goście zdobyli czwartego gola... Ale potem młoda Kuźnia pokazała piłkarski charakter. Najpierw Kuc wykończył akcję J.Nkwamu, potem do remisu doprowadził Paweł Ociepka po podaniu Grzejszczaka, a jakby tego było mało w 65 minucie Kuźnia objęła prowadzeniu po golu Ociepki i asyście Tymofiejczyka.

Oławianie atakowali na tzw. bałagan i na kilkanaście sekund przed końcem wywalczyli rzut karny zamieniony na bramkę.

Remis po takim meczu jest zwiastunem iż wiosna w wykonaniu młodej Kuźnia w 2 lidze dolnośląskiej będzie arcyciekawa...

Kuźnia Jawor - KS Oława 5:5 (2:3)

Klasa, Szałach,

Kuźnia:A. Nkwamu  - Bonielewicz (40 min. Babiarz), Olanin, Pastuła (55 min. Źądło), Stawiarski (J. Nkwamu) - Grzejszczak - Kuc, Szałach, Tymofiejczyk, Ociepka - Klasa.