Sukces Sportowej Akademii Taekwon-do

JAWOR/ZŁOTORYJA. W Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Był to drugi i ostatni już turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.  W turnieju wystartowało 318 zawodników z 13 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 46 zawodniczek i zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy zdobyli łącznie 23 medale (w tym 6 złotych, 4 srebrne i 13 brązowych). W klasyfikacji generalnej klubów zajęli wysokie drugie miejsce wśród 13 klubów.

W kategorii wiekowej młodzika na szczególne wyróżnienie zasługują Oskar Chiński zdobywca złotego medalu w konkurencji układów stopni 10-8 CUP (44 startujących zawodników) oraz Kacper Pawelec zdobywca brązowego medalu w konkurencji 7-6 CUP (23 startujących zawodników).

Młodzicy i młodziczki w większości wygrali swoje pojedynki, w niektórych przypadkach odpadając przed strefą medalową, co przyczyniło się do zdobycia w tej kategorii wiekowej
16 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. W kategorii wiekowej junior młodszy medale zdobyli: