Siatkarki Olimpii dalej od 1 ligi...

JAWOR. Siatkarki Częstochowianki Częstochowa pokonały 3:1 Olimpię Jawor w trzecim meczu półfinałowym siatkarskiej II ligi grupy III kobiet. W rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw siatkarki spod Jasnej Góry prowadzą 2:1 i są bliżej 1 ligi...

Po zeszłotygodniowej walce w Jaworze, oba zespoły podzieliły się zwycięstwami. W sobotę Częstochowianka wygrała 3:1, by dzień później w takim samym stosunku setów uznać wyższość rywalek. Teraz rywalizacja przeniosła się pod Jasną Górę. Walka była wyrównana w dwóch pierwszych setach, które dwukrotnie kończyły się trumfem gospodyń w stosunku 25:22. Częstochowianka lepiej prezentowała się w odbiorze, w grze na siatce i w atakach ze skrzydeł.

Olimpia nie zamierzała się poddawać i wróciła do gry, wygrywając kolejnego seta 25:18. Jaworzanki nie zdołały jednak pójść za ciosem i czwarty set padł łupem zawodniczek Anity Krzyczmonik, które wygrały 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Czwarte spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00 w hali „Częstochowianka”. Jeżeli Olimpia wygra, piąty decydujący o awansie mecz zostanie rozegrany w Jaworze.

KS Częstochowianka - Olimpia Jawor 3:1 (25:22, 25:22, 18:25, 25:19).