1 liga nie dla Olimpii... Zabrakło seta!

JAWOR. Mimo dwóch zwycięstw w turnieju półfinałowym rozgrywanym w Częstochowie, w tym z faworyzowaną Częstochowianka, siatkarki Olimpii Jawor nie zagrają w finale turnieju o 1 ligę. Do szczęścia zabrakło 1 seta straconego w niedzielę z najsłabszym zespołem turnieju - Spójnią Stargard i przegranej potyczki z Kościnem. Po wygranej 3:1 jaworzanek stało się jasne, że ich los spoczął w rekach drużyny z Częstochowy i Kościana. Wynik 3:1 dla Częstochowy eliminował Olimpię.

Piątek

Spójnia Stargard  Częstochowianka Częstochowa 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)
UKŻPS Kościan - Olimpia Jawor 3:2 (15:25, 25:17, 20:25, 25:23, 16:14 )

W tym meczu było wiele więcej zwrotów akcji i emocji. Mecz pomiędzy Olimpią Jawor a UKŻPS-em Kościan rozpoczął się od wygranego pierwszego seta przez siatkarki z Dolnego Śląska do 15. Wielkopolanki wyrównały, ale potem znów musiały uznać wyższość Olimpii, która prowadziła już 2:1. Mimo to zespół z Kościana nie poddał się i po wygranej w czwartej partii 25:23 doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie walka trwała do samego końca. Ostatecznie triumfowały siatkarki UKŻPS-u, wygrywając 16:14 i całe spotkanie.

Sobota
UKŻPS Kościan - Spójnia Stargard 3:0 ( 25:23, 25:19, 25:20)
Olimpia Jawor - Częstochowianka Częstochowa 3:2 (17:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)

Siatkarki Olimpii pozbierały się po piątkowej porażce i po kapitalnym meczu odprawiły z kwitkiem faworyta turnieju.

Niedziela
Spójnia Stargard - Olimpia Jawor 1:3 (12:25, 25:19, 18:25, 23:25 )
 Częstochowianka Częstochowa - UKŻPS Kościan 3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:23)

1.KS Częstochowianka Częstochowa 3 5 8:4 273:244
2 UKŻPS COCCODRILLO Kościan    3 5 7:5 259:263

---------------------------------------------------------------------------
3 KS Olimpia Jawor                            3 5 8:6 299:280
4 KS Spójnia Stargard                        3 3 1:9 200:244

W turnieju finałowym zagrają: Częstochowianka, Kościan, Pajda Jarosław i NOSiR Ostrołęka.

Olimpia Jawor nie awansuje do 1 ligi, ale z pewnością miniony sezon trzeba zaliczyć do tych udanych. To sezon udanego debiutu w roli samodzielnego trenera zespołu Radosława Pokrywy i debiutującej w roli grającego II szkoleniowca Anny Szczutkowskiej. Sezon 2018/19 przeszedł do historii.