Rataj na wiosnę nie zwalnia tempa (FOTO)

PASZOWICE. Piłkarze B-klasowego Rataja Paszowice mieli ochotę na odniesienie trzeciego wiosennego zwycięstwa w V grupie, ale po ciekawym meczu musieli zadowolić się pierwszym w sezonie remisem. Wiosną Rataj prezentuje się zupełnie odmiennie niż jesienią i nie jest już "drużyną do bicia". W derbach powiatu jaworskiego paszowiczanie do przerwy prowadzili 3:1 ze Zjednoczonymi Snowidza i wydawało się, że po przerwie dobiją snowidzan. Stało się inaczej. Zjednoczeni odrobili straty i do końca oglądaliśmy pasjonujące widowisko na najniższym poziomie rozgrywkowym. Widowisko okraszone dodajmy dobrym sędziowaniem z kobiecą perełką na bocznej linii.

Początek meczu był iście piorunujący. Kibice dopiero zajmowali miejsca na trybunach, a obie drużyny po 100 sekundach miały na koncie po golu. Najpierw prowadzenie objęli gospodarze za sprawą celnego przyłożenia Domagały, a po chwili, po wznowieniu gry Krupieczowicz, czyli popularny "Krupa" wyrównał stan meczu. W pierwszej połowie oba zespoły koncentrowały się na walce o środek boiska rzadko atakując flankami. Stopniowo jednak Rataj grając szybciej i z większą determinacją zaczął dyktować swoje warunki gry. Gole Sałamackiego i Adamczyka dały Ratajowi prowadzenie do przerwy.

Po przerwie gospodarze cofnęli się chcąc zachęcić gości do atakowania i tym samym odsłonięcia swoich tyłów. Po godzinie gry goście zdobyli kontaktowego gola i rzucili wszystko na jedną szalę dążąc do zwycięstwa. Kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się "Krupa" wydawało się, że cel ten może Zjednoczonym udać się zrealizować. Do końca sporo było twardych akcji i parad bramkarzy, ale więcej goli już nie oglądaliśmy...

Rataj Paszowice - Zjednoczeni Snowidza 3:3 (3:1)

Domagała 2 min,  M. Sałamacki 24 min, Adamczyk 42 min -  Krupieczowicz 2 min, Szałęga 59 min, Krupieczowicz 77 min

RATAJ PASZOWICE : Krysiak - Mirosław Sałamacki, Dygas, Boczula, Bieryło - Wrona, Domagała, Puzio, Gołebiewicz - Rączkiewicz, Adamczyk oraz Szuca, Kuchat, Garcarek, Niedżwiedzki, Soja, bik, Tomasz Sałamacki.

ZJEDNOCZENI SNOWIDZA: Bochenek - Fiałka, Gałka, Grudziński, Krupieczowicz - Kuliś, Ogrodniczak, Olchówka, sadlowski - Nowak, Szałęga oraz Połacarz, Bebecki, Kus, Siadkowski.

{gallery}galeria/sport/14-04-19-rataj-paszowice-zjednoczeni-snowidza-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}