Koncert Olimpii (FOTO)

JAWOR. Siatkarki Olimpii Jawor w meczu na 2-ligowym szczycie po kapitalnym spotkaniu pokonały dotychczasowego lidera ECO AZS Uni Opole 3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 25:17). - AZS był faworytem meczu, ale taka sytuacja maksymalnie nas zmobilizowała - powiedziała Anna Wądołkowska. - O naszej wygranej zadecydowało, że każda z nas zagrała na 100 procent. Zarówno w ataku, na zagrywce, która grałyśmy na ogromnym ryzyku i w obronie. Trener przed meczem mobilizował nas, że mamy takie same umiejętności jak rywalki, a wszystko rozstrzygnie się w naszych głowach. Wytrzymałyśmy ciśnienie meczu. Wygrana z liderem ma swoją wymowę, ale na pewno nie obrośniemy w piórka, bo do końca sezonu daleka droga. Chcemy takie mecze i takie wygrane powtórzyć w finale play offów.

Cztery sety, walka w każdym z nich. Kiedy wydawało się, że Olimpia spokojnie wygra 3:0 rywalki przebudziły się wygrywając trzeciego seta. Wtedy od stanu 8:8 opolanki pokazały, że nie przypadkowo były liderkami w 2 lidze. Trener Leszek Chrzanowski rotował składem, ale od stanu 13:19 z Olimpii jakby zeszło powietrze. - To nie pierwszy raz kiedy prowadzimy 2:0 i przegrywamy seta - mówił trener Leszek Chrzanowski. - Ja już jestem uodporniony na taki rozwój sytuacji, mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że to znak rozpoznawczy Olimpii. Byłem spokojny, że w czwartym secie wszystko wróci do normy...

Czwarty set to była istna wymiana ognia. Ale od prowadzenia 10:8 Olimpia zaczęła kontrolować grę a AZS popełniać błędy.

- Głowy decydowały o naszej wygranej. Mądrość na parkiecie. Graliśmy urozmaiconą siatkówkę. Zagrywka na wielkim ryzyku, ataki ze skrzydeł, dobre przyjęcie. Były tez mankamenty, ale pozwoli pan, że o tych mankamentach pogadam z dziewczynami w szatni - dodał Leszek Chrzanowski. - To zwycięstwo dedykujemy sportowemu Jaworowi, mieszkańcom naszego miasta i władzom miasta, które w krytycznej sytuacji wspomogły nasz klub. Dostaliśmy tlen i żyjemy dalej. Dlatego wygrana z Opolem napawa mnie dumą.

Trener Chrzanowski tradycyjnie unikał wystawienia indywidualnych ocen powtarzając, że wygrał ZESPÓŁ.

Nie krył zadowolenia prezes Olimpii - Dariusz SUBOCZ. - Jestem dumny z postawy zespołu. Niektórzy już postawili na nas sportowy i organizacyjny krzyżyk. Dzięki pomocy Ratusza wróciliśmy do życia. Nadal jest i pewnie jakiś czas będzie ciężko, ale widać światełko w tunelu. Grać by grać? Nie, my mimo trudności gramy o 1 ligę. Takie mecze i taka postawa jak w meczu z AZS Opole sprawia, że Jawor będzie dumny z naszych zawodniczek.

Olimpia Jawor - AZS Uni Opole 3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 25:17)

Olimpia: Kulbida, Mackiewicz, Kwołek(l), Deptuch, Wądołkowska, Sochacka, Kołodziejczak - Gul, Dębicka

AZS Opole: Zaczkiewicz, Magdalena Woźniczka(l)), Maria Woźniczka, Pfeifer, Cygan, Kuziak, Moczko - Czapla.

Wyniki 11 kolejki i tabela:

Łaskovia Łask  -   Zorza Wodzisław Śląski    3:0    25:17, 25:14, 25:19
 Sokół Radzionków  -  MKS Świdnica           0:3    19:25, 13:25, 33:35
 Częstochowianka Częstochowa  -   Polonia Łaziska Górne    3:0    25:18, 25:22, 25:15
 KS Olimpia Jawor -    AZS Uni Opole                        3:1    25:18, 25:17, 19:25, 25:17
    Sokół 43 Katowice    pauza

tabela po 11. kolejce 1    MKS Świdnica               10    23    27:16    975:879
2    KS Olimpia Jawor           10    22    25:12    844:721
3    ECO AZS Uni Opole          9    21    24:11    819:702
4    KS AJD Częstochowianka Częstochowa    10    21    25:14    875:816
5    KABODOS MKS Sokół Radzionków            10    18    23:17    872:818
6    ŁMLKS Łaskovia Łask                            10    15    22:21    929:914
7    KS Polonia Łaziska Górne                      10    6    8:26    680:825
8    MKS Zorza Wodzisław Śląski                  10    5    12:28    781:931
9    Sokół 43 AZS AWF Katowice                   9    1    6:27    624:793