Grała Jaworska Liga Halowa (FOTO)

JAWOR. Rozkręcają się rozgrywki Jaworskiej Ligi Halowej organizowane tradycyjne przez PCKZiU. Wszystko wskazuje, że kandydatem do pierwsze miejsca jest drużyna PCKZiU Absolwenci, którym nawet brak w składzie brami Patryka i Emiliana Borków nie przeszkodził w rozgromieniu Rataja Paszowice 13:2 (5:1). W ataku drużyny tradycyjnie prym wiódł Marcin Bagiński - strzelec 4 goli. A w rolę Patryka Borka wcielił się Sylwester Dworakowski, który bronił co miał do obronienia, a w wolnej chwili zdobył też gola... Niepokojące jest to iż futsalowy Rataj po dwóch ciężkich porażkach na inauguracje JLH może zrezygnować z dalszym spotkań...

W meczu Gwizdka Legnica z Nysa Wiadrów do przerwy było 1:1, ale potem to Nysa kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Na 70 sekund przez końcem drużyna piłkarskich sędziów złapała kontaktowego gola na 2:3, ale ostatnie słowo w meczu należało do Nysy.

Równie ciekawe spotkanie zaserwowali nielicznej widowni drużyny Uczniowie PCKZiU z pojedynku z BHP ART. Faworyta trudno było wskazać, ale do przerwy bojowo nastawiony "junior team" PCKZiU prowadził 1:0 po trafieniu Sucheckiego. Kibicom przypadła do gustu solowa akcja z tzw. przekładanka piłki na nogach Wojciecha Smyka. W finale akcji zawodnik PCKZiU strzelił minimalnie obok słupka. Gdyby trafił mielibyśmy gola i akcję nie tylko kolejki, ale i być może całej edycji Jaworskiej Ligi Halowej. W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga BHP ART, którzy dwukrotnie trafili do bramki "młodych wilków".

W dwóch pozostałych meczach Orzeł Mikołajowice uległ drużynie PAS KUL 3:6 a Amarillos pokonało Oni Kręcą 4:2.