Konfeks postraszył lidera (FOTO)

LEGNICA. - Mieliśmy mecz pod kontrolą nie tylko wtedy kiedy prowadziliśmy 3:0, ale i wówczas kiedy rywal nas próbował "dopaść" - powiedział trener Odry Ścinawa Tomasz WOŁOCH. - Powiedzmy sobie szczerze, że mając awans praktycznie zapewniony, trudno się spinać przez 90 minut. Dlatego absolutnie się nie denerwowałem. Warunki do gry były ciężkie dla obu zespołów. Ale ja myślami już jestem przy okresie roztrenowania i okresie przygotowań do nowego sezonu.

Świeżo upieczony 4-ligowiec Odra TOTAL Ścinawa pokonał w Legnicy Konfeks 3:2, ale zagrał naszym zdaniem słabiej niż przed tygodniem w meczu z Górnikiem Złotoryja.

Pierwsi w meczu zaatakowali gospodarze, a uczynił to Kowalczyk przedzierając się w polu karnym gości. Ale Odra spokojnie wyczekała i w 5 minucie po akcji i podaniu Wieprzowskiego zdobyła pierwszego gola. Legniczanie nie zamierzali padać na kolana przez liderem okręgówki. W 15 minucie precyzyjnie przymierzył Lech i golkiper Odra Damian Wójcik z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 31 minucie goście podwyższyli wynik, a celnym uderzeniem głowa popisał się Grzegorz Lichwa. Po przerwie trzeciego gola zdobył Damian Cichuta co skłoniło trenera Wołocha do ciekawej refleksji: - Moi defensywni zawodnicy na finiszu ligi rozstrzelali się i bardzo dobrze niech zawodnicy ofensywni mają od kogo się uczyć... Kruk wrócił z wczasów i zapewniliśmy mu taką samą pogodę jak miał na wczasach aby dobrze się czuł, ale widać jeszcze w kościach czuje wersję wczasów... all inclusive.

W pierwszej połowie goście mieli jeszcze okazję po dośrodkowaniu Mazura i główce Pyzia, a z kolei obronie goście najbardziej we znaki dawał się Kryza.

Po golu Cichuty wydawało się, że jest już po meczu. Jednak w 61 minucie po rzucie wolnym Kamil Wójcik strzelając trafił w rękę stojącego w murze Marka Dudki i arbiter pokazał na wapno. Pewnym egzekutorem karnego był Kamil Wójcik. Od zdobycia gola w Konfeksiarzy wstąpiły nowe siły. Atakowali i efektem ataków był gola kontaktowa po akcji Ławkiela i technicznym uderzeniu Alana Lecha.

- Powiem tak: gratuluję Odrze awansu, wygrania klasy okręgowej, bo w przekroju całego sezonu byli najlepszym zespołem - powiedział Andrzej KISIEL, trener Konfeksu. - Ale dzisiaj młodzieńcza fantazja i zadziorność piłkarzy Konfeksu napędziła liderowi stracha. Kto wie jakby potoczyłby się mecz gdybyśmy w pierwszej połowie nie stracili goli po sytuacjach kiedy szwankował brak doświadczenia, brak asekuracji i brak komunikacji między zawodnikami. My z takimi drużynami nie przegrywamy piłkarsko, lecz przegrywamy brakiem boiskowego doświadczenia. Co do Odry to w tym składzie nie zrobi furory w 4 lidze i musi trener Wołoch dokonać kilku transferów dających drużynie wyższa piłkarską jakość.

Konfeks Legnica - Odra Ścinawa 2:3 (0:2)

0 - 1 Lichwa 5 min

0 - 2 Lichwa 31 min

0 - 3 Cichuta 57 min

1 - 3 K.Wójcik 61 min(karny)

2 - 3 Lech 75 min

sędziował: Marek Opaliński

KONFEKS:  Tamioła -  Janeczko( 87 min.Winnik), K.Wójcik , Hoszowski, Dańczak ( 46 min. Kubań) - Wiśniewski ( 46 min. Ławkiel), Kowalczyk, Lech, Martinka - Kryza( 46 min. Piotrowski).

ODRA: D. Wójcik - Bogun( 60 min. Kruk), Sota, Pyzio, Mazur - Cichuta, Smolny, Dudka( 80 min. Sowiecki) ,Lichwa, Trawka - Wieprzowski( 60 min. Piechuta).

{gallery}galeria/sport/27-05-17-konfeks-legnica-odra-scinawa-fot-ewa-jakubowska{/gallery}