Victoria legnickich szczypiornistów (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica wygrali pierwszy mecz w sezonie. Przed własną publicznością pokonali ASPR Zawadzkie 40:31 (20:15). Podopieczni Pawła Wity do pierwszego zwycięstwa potrzebowali trzech spotkań.

Legniczanie zagrali bardzo dobrze w ofensywie. To zresztą w tym meczu był główny atut obydwu drużyn, które w sumie rzuciły 71 bramek.

Najskuteczniejsi w legnickim zespole byli Bartłomiej Koprowski, Sebastian Ziemiński i Kamil Mosiołek. Wszyscy trzej rzucili po trzy bramki.

Siódemka nie miała większych problemów z ograniem rywali, po tym jak już w pierwszej połowie pokazała klasę i lepszą dyspozycję. W drugiej odsłonie systematycznie powiększała przewagę, by po kilku minutach wyjść na 10-bramkowe prowadzenie i spokojnie kontynuować grę bez większej presji. Wtedy trener Wita dał pograć też młodszym graczom.
Ostatecznie gospodarze triumfowali 40:31.

Kolejne spotkanie Siódemka Miedź zagra w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Siódemka Miedź Legnica – ASPR Zawadzkie 40:31 (20:15)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 1, Przybylak 3, Antosik 5, Płaczek 4, Koprowski 6, Piróg 5, Ziemiński 6, Piwko 2, Mosiołek 6, Skiba 2, Gregułowski, Drozdalski, Kowalik. Kary: 10 min.

ASPR: Skrzypczyk 1, Podejma – Mięsopust 1, Zagórowicz 7, Szulc, Morzyk 1, Hentschel 1, P. Całujek 1, Krygowski 1, A. Danysz 4, S. Danysz 1, Ł.Całujek 7, Kąpa 4. Kary: 4 min.

{gallery}galeria/sport/23-09-17-Siodemka-Miedz-Legnica-ASPR-Zawadzkie-fot-ewa-jakubowska{/gallery}