Ikar rozpoczął marsz do 2 ligi (FOTO)

LEGNICA. Siatkarze Ikara Legnica rozpoczęli sezon na siatkarskim, 3-ligowym parkiecie pokonując absolutnego beniaminka - FIUKA Średzianina Środa Śląska 3:1 (20:25, 25:13, 25:19, 25:18). - Też nie zakładałem porażki w pierwszym secie chociaż spodziewałem się zaciekłej walki - mówił Paweł MURDZA, trener Ikara. - Rywal debiutuje w 3 lidze i chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Nam troszkę udzielił się stres, bo media troszkę pompują ten balonik dotyczący awansu i graliśmy jak graliśmy. W drugim secie po pierwszych złych zagraniach szybko złapaliśmy rytm grania.

Emocje i owszem były, ale jedynie w  pierwszym secie. Goście w ciasnej i ciemnej hali przy Głogowskiej grali momentami jak w transie rządząc na siatce efektownymi blokami. I popisując się soczystymi szybkimi atakami. Momentami Ikar sprawiał wrażenie drużyny zagubionej we mgle. Wyrównana walka trwała do stanu 11:11 potem goście odskoczyli na 11:12, a za chwilę było już 11:16 i 17:21.

Drugi set legniczanie rozpoczęli także nie najlepiej, bo Średzianin odskoczył na 4 punkty, ale w tym momencie Ikar przypomniał sobie jaką rolę ma do odegrania w tym sezonie deklasując rywali. I podobnie było w dwóch kolejnych setach.

- Jako zespół zagraliśmy bardzo poprawnie natomiast indywidualnie chciałbym wyróżnić Gawrysiaka i Dziadulewicza - dodał trener Paweł Murdza. - Co do składu, to mamy szeroką kadrę i trudno mi mówić iż mam żelazny wyjściowy skład. Walka o miejsce na parkiecie toczy się na treningach.

Ikar Legnica - LZS FIUKA Średzianin 3:1

IKAR Legnica: Koncewicz, Dziadulewicz, Szaynowski, Wolak, Kupiński, Gawrysiak – Chomąt oraz Trzmiel, Smętek.

{gallery}galeria/sport/07_10_17_Ikar_Legnica_Sroda_Slaska_fot_BSlepecka{/gallery}