Wygrana Siódemki z Chrzanowem (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wygrali u siebie z MTS Chrzanów 30:26 (14:14) w meczu I ligi, który rozgrywany był awansem. Młody legnicki zespół wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane. O ile jeszcze na początku goście z Chrzanowa zdołali lekko odskoczyć legniczanom, na trzy bramki, o tyle gospodarze w przeciągu kolejnych minut gonili rywali by w 16. minucie doprowadzić do remisu. Bramkę rzucił Michał Antosik. Potem przez kilkanaście minut zespoły rzucały bramka za bramkę, aż do 29 minuty, kiedy to po raz pierwszy Siódemka Miedź wyszła na prowadzenie. Trafił Kamil Mosiołek. Goście odpowiedzieli i do przerwy był remis po 14.

Po zmianie stron legniczanie szybko rzucili dwie bramki z rzędu i już do końca nie pozwolili zespołowi z Chrzanowa na wyrównanie. Przewaga wahała się między 1 a 4 bramkami. Nerwowo zrobiło się w 57. minucie, kiedy goście ze stanu 26:22 dla Siódemki doprowadzili do wyniku 27:26. Na szczęście w tym momencie dwukrotnie bramki rzucił Bartłomiej Koprowski i legniczanie nie pozwolili już rywalom na dojście. Na koniec na 30:26 bramkę dla gospodarzy rzucił Sebastian Ziemiński.
Dziś najskuteczniejszy był Kamil Mosiołek, który trafił 9 razy.

- Cieszymy się z tych trzech punktów, ale mamy wiele rzeczy do poprawy. Począwszy od obrony, wyciągając jednego obrońcę do przodu robią się duże przewagi między zawodnikami i nie radziliśmy sobie z tym. Skutecznie, szczególnie w końcówce zagraliśmy w ataku, dzięki czemu przełamaliśmy przeciwnika i udało nam się wygrać. To są jednak młodzi chłopcy i nie będzie tak, że oni sobie ustabilizują formę na kilka czy kilkanaście spotkań. Przegrywaliśmy trochę dużo pojedynków jeden na jeden, ale złapaliśmy kontakt, przechwyciliśmy kilka piłek i wybronił trochę Łukasz Mazur. Myślę, że podobnie będzie wyglądało większość meczów w tym sezonie - mówi Paweł Wita, trener Siódemki Miedź.

Siódemka Miedź Legnica - MTS Chrzanów 30:26 (14:14)

Siódemka Miedź: Mazur, Kaczmarek - Majewski 1, Przybylak 1, Antosik 1, Kowalik 2, Koprowski 5, Piróg 2, Ziemiński 5, Drozdalski 2, Mosiołek 9, Skiba 2.

MTS: Gil - Zajączkowski, Put, Madeja 1, Wierzbic 2, Gasin, Skoczylas 2, Olszewik, Orlicki 3, Bogacz 7, Stroński 6, M. Skoczylas 4, Romian.

Kary: 6-10 min.

{gallery}galeria/sport/28-10-17-Siodemka-Miedz-MTS-Chrzanow-fot-ewa-jakubowska{/gallery}