Pewna, wysoka wygrana Siódemki Miedź (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica pokonali we własnej hali Anilanę Łódź 35:22 (23:10). Było to bezdyskusyjne zwycięstwo gospodarzy, których wygrana nie była zagrożona w żadnym momencie.

W pierwszej połowie tylko przez pierwsze 8 minut spotkanie było wyrównane, bo później na parkiecie królowała już tylko Siódemka Miedź. Od stanu 3:3 doszła do wyniku 14:5 w 20. minucie. Bardzo dobry debiut ligowy zaliczył młody junior Kacper Cegłowski. Skrzydłowy rzucił w całym meczu 6 bramek, a grał tylko w pierwszej odsłonie. - Po prostu wykorzystywałem sytuacje, które koledzy mi stwarzali. Do tego doszły skuteczne karne. Starałem się myśleć, że to jest po prostu zwykły mecz, a nie debiut w I lidze. Wyszedłem na boisko bez zbędnego stresu. Warto było czekać na ten debiut. Dołożyłem jakąś cegiełkę do zwycięstwa - mówi Cegłowski.

W drugiej odsłonie trener Paweł Wita zdecydował się od razu na zmianę w bramce. Między słupkami kibice zobaczyli Pawła Kaczmarka, który zastąpił Łukasza Mazura. Później w bramce zagrał jeszcze Adrian Stachurski. Szkoleniowiec zresztą dokonał kilku zmian już na początku połowy dając pograć innym zawodnikom. Druga część gry nie była już tak okazała jak pierwsza, która zakończyła się prowadzeniem Siódemki 23:10. W kolejnych 30 minutach było trochę przestojów w zespole legnickim, jednak ani przez moment zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone. W zasadzie na parkiecie wystąpili niemal wszyscy zawodnicy z kadry meczowej. Publiczności pokazał się też rozgrywający Damian Woźniczka, który trafił do bramki czterokrotnie. Ostatecznie Siódemka triumfowała 35:22, a wygrana nie podlegała dyskusji.
- Poprawiliśmy grę w obronie, przyspieszyliśmy grę do przodu, co dawało nam skuteczne kontry. W takich meczach inne czynniki grają role. Pracowaliśmy nad koncentracją w drugiej połowie. Po zmianach w zespole nie wyglądało to tak dobrze, jak w pierwszej odsłonie, ale po to są takie mecze, żeby ci młodzi zawodnicy łapali doświadczenie - twierdzi legnicki szkoleniowiec.

Siódemka Miedź Legnica - Anilana Łódź 35:22 (23:10)

Siódemka Miedź: Mazur, Kaczmarek, Stachurski - Majewski 2, Woźniczka 4, Przybylak 1, Antosik 3, Kowalik 4, Koprowski 2, Cegłowski 6, Ziemiński 4, Bogudziński 2, Drozdalski 2, Mosiołek 4, Skiba 1.

Anilana: Antosik, Oklejak - Winiarski 2, Wawrzyniak 4, Krajewski, Jankowski 2, Bara, Kucharski 1, Matyjasik 1, Rutkowski, Strzebiecki 3, Gawski, Pawlak 2, Witkowski 7.

Kary: 16-12 min. Czerwone kartki: Przybylak (51 min., gradacja kar) - Kucharski (37 min., gradacja kar).