Legnicki Bieg Niepodległości (FOTO cz.1)

LEGNICA. Grubo ponad 400 zgłoszonych, a po niesłychanie szybkim biegu na mecie legnickiego Biegu Niepodległości sklasyfikowano 358 biegaczy. Wygrał Tomasz SOBCZYK z Wrocławia, który dystans 5,5 km pokonał w zaledwie 17 minut. - No szybki bieg, ale mógł być jeszcze szybszy, ale pętle były krótkie, a dublowanie rywali, mijanie wolniejszych kolegów i koleżanki na trudnej technicznie trasy kradło ułamki sekund - mówił na mecie Tomasz Sobczyk. - Ale jestem szczęśliwy, bo wygrałem, a był to mój jubileuszowy 40 bieg w tym roku.

Za plecami wrocławianina toczyła się zacięta walka... legniczan. Ostatecznie na drugim miejscu znalazł się Wit GROSICKI z Lwa Legnica wyprzedzając Mariusza TOKARCZYKA biegacza Fenixa Legnica. Potem doskonale znany Rafał Bardziński a na 6.pozycji Łukasz Garliński z licznej ekipy Krokusa Kwiatkowice. No miejsce 7 - to miejsce "prześladuje" w tym roku tego biegacza - Andrzej RYDZ z TKKF Jaworzanie. - Wystartowałem prosto po pracy i starałem się trzymać kontakt z czołówką chociaż Tomek Sobczyk podyktował szybkie tempo i uciekł mi na trzecim okrążeniu - mówił Andrzej RYDZ.

Na 9. miejscu najszybsza wśród kobiet, złotoryjanka Anna FICNER z OLAWS Złotoryja. - Tempo biegu bardzo szybkie chociaż pobiegłem dzisiaj na spokojnie traktując to może jako "rozgrzewkę" przed sobotnim Biegiem w Żaganiu. Trudne było tylko pierwsze kółko, bo tłok był sporty, ale potem rozciągnął się ten peleton biegaczy. Ale mijanie, dublowanie jest kłopotliwe trzeba uważać aby nie doszło do jakiegoś potrącenia itp.

Pierwsza 10-tkę zamykał inny złotoryjanin Szymon KUCA z OLAWSA, który jak się okazało w kategorii do lat 30 zajął drugie miejsce.