Wejście smoka. Piasecki uratował remis (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica zremisowała na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 2:2 (0:2) mimo że do 72. minuty przegrywała. Losy meczu odmienił wprowadzony na murawę Fabian Piasecki, który zdobył dwa gole.

Pierwszą połowę Miedź zaczęła z przytupem. Stworzyła kilka akcji ofensywnych. W 5. minucie z dystansu uderzył Omar Santana, ale piłka przeleciała tuż obok bramki. W 16. minucie na bardzo silne uderzenie z 30 metrów zdecydował się Rafał Augustyniak. Tym razem piłka odbiła się od obrońcy i legniczanie wywalczył tylko róg. Natomiast w 30. minucie nie popisał się arbiter spotkania w sytuacji, kiedy Jakub Vojtus był przetrzymywany w polu karnym gwizdek sędziego milczał.

Potem przez pewien czas Miedź nie tworzyła okazji, za to coraz lepiej na boisku radziła sobie Puszcza wykorzystując proste błędy obrony. Jeszcze w 39. minucie po strzale Marcina Stefanika piłka przeleciała nad bramką, ale już po minucie wpadł gol. Maciej Domański uderzył z płasko z 15 metrów i wpakował piłkę do siatki.

Legniczanie próbowali odpowiedzieć i było nawet blisko, lecz uderzenie głową Omara Santany z bliskiej odległości fantastycznie obronił Marcin Staniszewski.

Tuż przed przerwą goście podwyższyli wynik spotkania po strzale Ifeanyi Uwakwe, który wykorzystał serię błędów defensywy Miedzi.

Przez długie fragmenty drugiej odsłony legnicki zespół miał problem z przedarciem się przez obronę gości. W końcu w 72. minucie na bardzo mocny strzał z dystansu zdecydował się Fabian Piasecki i strzelił gola. Młody napastnik na boisku pojawił się zaledwie minutę wcześniej. Kilka minut później Domański uderzył z narożnika pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Łukasz Sapela.

Miedź rzuciła się do ataków i raz po raz stwarzała okazje bramkowe. W 81. minucie było groźnie pod bramką Puszczy. Santana uderzył z dystansu, ale obok bramki. W 84. minucie jednak stadion oszalał z radości. Tomislav Bozić uderzył z ponad 20 metrów i trafił w poprzeczkę, ale do piłki dopadł Piasecki i ponownie trafił do bramki!

Miedź przez to, że zremisowała spadła na drugie miejsce, bo liderem została Chojniczanka, która ograła na wyjeździe Bytovię 3:0.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:2)

Bramki: Piasecki 72, 84 - Domański 40, Uwakwe 45.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Żółte kartki: Augustyniak, Marquitos, Bozić - Uwakwe, Staniszewski.

Miedź: Sapela - Bartczak, de Amo, Bozić, Adu (46. Bartulović) - Augustyniak, Santana, Mystkowski, Marquitos (71. Piasecki), Łobodziński - Vojtus.

Puszcza: Staniszewski - Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk - Stefanik, Szewczyk (73. Żurek), Ryndak, Uwakwe, Orłowski (90. Lepiarz)- Domański (87. Kotwica).

{gallery}galeria/sport/12-11-17-Miedz-Legnica-Puszcza-Niepolomice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}