Biała Podlaska za mocna (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica przegrali u siebie z AZS AWF Biała Podlaska 28:31 (14:17). Drużyna z Białej Podlaskiej grała bardzo dobrze i była najtrudniejszym z dotychczasowych rywali legniczan.

Do 18 minuty mecz był wyrównany. Potem jednak nastąpił moment przełomowy. Goście wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca potyczki. Legniczanie szczególnie słabszy okres mieli pomiędzy 22 a 29 minutą, kiedy nie zdobyli bramki, natomiast Biała Podlaska rzuciła cztery z rzędu (ze stanu 11:13 na 11:17). Co prawda w samej końcówce pierwszej połowy Siódemka rzuciła 3 kolejne bramki i dała nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone, ale po zmianie stron 3-bramkową stratę było bardzo trudno odrobić. Akademicy to solidny zespół, w którym kluczowe role odegrali rozgrywający Dzianis Wołyncew i bramkarz Damian Chmurski. Golkiper gości miał blisko 20 skutecznych interwencji w spotkaniu, natomiast Wołyncew zaliczył 6 trafień i wiele ostatnich podań. - Z bramkarza zrobiliśmy bohatera meczu - mówił Paweł Piwko.

Siódemka próbowała odrobić straty, ale kiedy w pewnym momencie przegrywała siedmioma trafieniami nadzieje na korzystny wynik spadały, tym bardziej że tym razem żaden z bramkarzy Łukasz Mazur i Adrian Stachurski nie mieli swojego dnia.

Siódemka Miedź Legnica - AZS AWF Biała Podlaska 28:31 (14:17)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski - Majewski 5, Przybylak 1, Antosik 3, Płaczek 4, Koprowski 4, Bogudziński, Piwko 3, Drozdalski 1, Mosiołek 6, Skiba 1.

Biała Podlaska: Chmurski, Adamiuk - Urbaniak 2, Warmijak 2, Nowicki, Wołyncew 6, Stafaniec 1, Małecki 3, Kruczkow 5, Bekisz 5, Banaś 6, Kandora 1.

{gallery}galeria/sport/18-11-17-siodemka-miedz-legnica-azs-awf-biala-podlaska-fot-ewa-jakubowska{/gallery}