IV Bieg Mikołajkowy za nami (FOTO)

LEGNICA. Ponad 250 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie IV Biegu Mikołajkowego w Lasku Złotoryjskim. Ostatecznie sklasyfikowano 264 biegaczy. Dystans crossowej trasy najszybciej pokonał Kamil MAKOS z Bolesławca pokonując trasę w czasie 37 minut. Wyprzedził Pawła Bigusa (Gościeszowice) i Patryka Sarżyńskiego z Chocianowa. Organizatorzy biegu czyli klub Feniks Legnica był gościnny i najszybszy biegacz z tego klubu - Mariusz TOKARCZYK uplasował się na 4 miejscu.

Przed biegiem głównym Lasek Złotoryjski rozbiegały dzieci, których z każdą edycją biegu do startu zgłasza się coraz więcej. Trasa główna tegorocznego biegu okazała się technicznie trudna, bo nocny przymrozek sprawił iż na kilku odcinkach było po prostu ślisko. Robert Kuriata z ZLB Złotoryja na zakrętach czy zbiegnięciach większą uwagą poświęcał temu aby nie poślizngąć się niż na atak na rywali. Stąd 12 miejsce chociaż początek biegu kazał w złotoryjaninie upatrywać jednego z faworytów biegu...

Tegoroczny bieg miał charakter mocno międzynarodowy, bo na trasie pojawił się biegacz z Republiki Południowej Afryki - Ian McQeen zajmując 163 miejsce.