Wietrzak Pany (FOTO)

LEGNICA. Wietrzak Team obronił mistrzostwo legnickiego futsalu pokonując w ostatnim meczu Legnickiej Ligi Halowej FutbolCentrum 6:3 (3:0). Ten wynik dał złoto Wietrzakowi, a pokonanym zaledwie medal brązowy na mecie sezonu. - Przed rokiem powtarzałem, że łatwiej jest zdobyć po raz pierwszy mistrzostwo niż po roku je obronić - mówił po meczu trener Stanisław Wietrzak. - Po naszym falstarcie i porażkach w trzech pierwszych meczach wszyscy mówili, że jesteśmy nawet do spadku. Wszyscy tak mówili, ale nie moi zawodnicy. Nikt z nas siebie nie obwiniał się za porażki i to było naszą siłą. Nie tylko w sporcie jest tak, że nie ważne jak się zaczyna, a ważne jak kończy...

Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszych minutach. Najpierw dwa razy trafił Mateusz Jaros, a kiedy w 11 minucie trzeciego gola zdobył Kamil Kalicki wszyscy zgromadzenia na hali przy Lotniczej wiedzieli kto będzie mistrzem. FutbolCentrum grało na mocno zaciągniętym hamulcu. W 17 minucie karnego nie wykorzystał Robert Lazarek a 45 sekund później powtórzył to Karol Nikodem.

Po przerwie emocje i ciśnienie spadało. W 28 minucie na 4:0 podwyższył Kalicki, potem dwie bramki dorzucił Horbal i mecz praktycznie się skończył. Nie dla Lazarka, który w końcówce zaliczył klasycznego futsalowego hattricka.

Wietrzak Team - FutbolCentrum 6:3 (3:0)

Jaros,Kalicki,Horbal po 2 - Lazarek 3

WIETRZAK: Łopaciński, Gwadera, Kanas, Durkalec, Cieśłak, Opaluch, Horbal, Kalicki,Kowalczyk,Jaros,Wilczyński.

Futbol: Kaczmara, Nieplowicz,Danaj, Choma, Wiśniewski, Nikodem, Lazarek.

{gallery}galeria/sport/11_02_18_Wietrzak_team_Futbol_centrum_fot_BSlepecka{/gallery}