AutoElektrycy w srebrze (FOTO)

LEGNICA. Auto Elektryk pokonał Fire 6:1 (2:0) i zasłużenie zdobył srebro na mecie Legnickiej Ligi Halowej. Auto Elektrycy w sezonie zasadniczym byli zdecydowanymi kandydatami do złota, ale w fazie play offów złapali "zadyszkę" i musieli poprzestać na srebrze. Ale mają i inny powód do radości. Emil BOREK został najskuteczniejszym zawodnikiem legnickiego futsalu. Takiej skuteczności kibice zwłaszcza w Jaworze Emilowi życzą w meczach Kuźni w klasie okręgowej.

I właśnie E. Borek już 2 minucie i 36 sekundzie otworzył wynik meczu zdobywając gola. Auto Elektryk starał się panować nad wydarzeniami na parkiecie, ale Fire głównie za sprawą doświadczonych Terpiłowskiego, Huka i Wyżgi zagrażali bramce Patryka Borka sprawdzając kilka razy umiejętności jaworskiego golkipera. Losy meczu rozstrzygnęły się w 17 minucie. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Wyżga i... Po kontrze Marka Dudkę daleko przed polem karnym faulował bramkarz "strażaków". Arbitrzy pokazali mu czerwoną kartkę. Do bramki musiał więc stanąć Wojciech Huk.

W 19 minucie E.Borek podwyższył na 2:0 i Fire już w tym momencie było w trudnej, bardzo trudnej sytuacji chociaż w futsalu losy meczu można odmienić w minutę. Zaraz po przerwie kolejnego gola zdobył Chodyga. I w tym momencie było po meczu. Zwłaszcza iż w 24 minucie karnego ponownie nie wykorzystał Wyżga - jego uderzenie kapitalnie, w sobie wiadomy sposób obronił Patryk Borek. Obraz gry nie uległ zmianie nawet wówczas kiedy po dwóch żółtych kartkach opuścił boisko Mateusz Bober.

Auto Elektryk - FIRE 6:1 (2:0)

E.Borek 5, Chodyga - Terpiłowski

Auto Elektryk: P.Borek, E.Borek, Plebaniak, Dudka, Antosiewicz,Chodyga, Bober, Dańczak, Trochanowski.

FIRE: Korytkowski, Terpiłowski, Huk, Weremko, Alwin, Szumański, Wyżga, Wielgus.