Siódemka Miedź zaczęła od wygranej (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica wygrali 36:34 z Azotami Puławy w pierwszym meczu turnieju 1/4 finału mistrzostw Polski juniorów, który w piątek rozpoczął się w hali przy ul. Lotniczej. Chwilę wcześniej doszło do sporej niespodzianki i po remisie w zasadniczym czasie gry juniorzy Vive Kielce w karnych ulegli Ostrovii Ostrów Wlkp. Z kolei od porażki z Truso Elbląg 27:38(14:23) rozpoczęli udział w półfinale MPJ zawodnicy Siódemki Miedź II Legnica.

W 17 min. goście wygrywali już nawet różnicą trzech trafień (9:12) a legniczanie sprawiali wrażenie usztywnionych rangą meczu. Siódemka dopadła Azoty tuż przed przerwą, dzięki skuteczności Patryka Gregułowskiego i Kacpra Cegłowskiego.

W drugiej połowie postawa legnickiej drużyny w defensywie nadal pozostawiała sporo do życzenia, z czego goście skrzętnie korzystali. Siódemka wygrywała 2-3 bramkami, ale do czasu, bo w 47 min. Azoty doprowadziły do remisu (28:28). W końcówce sprawy w swoje ręce wziął jednak najlepszy na parkiecie Mateusz Drozdalski, błysnęli też Szymon Światłowski i ponownie Cegłowski, i Siódemka ostatecznie wygrała 36:34.

W sobotę Siódemka Miedź zagra z PGE Vive Kielce (godz. 18.00). Wcześniej, o godz. 16.00 Azoty zmierzą się z Ostrovią.

Siódemka Miedź Legnica – Azoty Puławy 36:34 (19:18)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak 2, Gregułowski 5, Bogudziński 4, Majewski, Światłowski 4, Klocek, Drozdalski 8, Kasprzak 1, Kowalik 4, Cegłowski 7.

Azoty: Sętowski, Borucki – Bernat 1, Wolski 7, Przychodzeń 1, Cieślak 5, Bielawski 9, Mchawrab 6, Smaga 5, Górnik 1, Salasa, Jedut, Prościński, Baranowski, Ciemiński, Kwietniewski.

MVP: Drozdalski (Siódemka Miedź).

Ostrovia Ostrów Wlkp. – PGE Vive Kielce 29:29 (13:16), 3:1 karne

{gallery}galeria/sport/02-03-18-mp-juniorow-siodemka-miedz-legnica-azoty-pulawy-fot-ewa-jakubowska{/gallery}