Juniorzy Miedzi sforsowali Odrę (FOTO)

LEGNICA. "Perła w koronie" Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica czyli drużyna U-19 grająca w Centralnej Lidze Juniorów rozpoczęła pościg za wymarzoną czołową szóstką. Strata 10 punktów do zajmujących 5 i 6 miejsce Lechii Gdańsk i Podbeskidzie Bielsko-Biała wydaje się być duża, ale trener Wojciech GÓRSKI, ikona Miedzi przekonuje, że jako piłkarz nie takie straty odrabiał. Jeżeli zawodnicy pójdą w ślady trenera Górskiego to w przyszłym sezonie ekstraklasa juniorska będzie Miedzi. Na początek Miedź z kwitkiem odprawiła Odrę Opole pokonując rywali 2:1.

Z CLJ spada aż 10 zespołów, a utrzymanie zagwarantuje dopiero 6. pozycja. Nic dziwnego, że mecz sąsiadów ligowej tabeli był zaciętym pojedynkiem. Goście objęli prowadzenie po jednej z kontr. Strata gola rozzłościła legniczan i po 10 minutach Miedź doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie w pole karne zamknął uderzeniem głową Filip Śliwiński.

Po przerwie padł już tylko jeden gol. W 50 minucie Szymon Cukier nie dał szans bramkarzowi Odry i podwyższył wynik na 2:1.

Miedź Legnica – Odra Opole 2:1 (1:1)

Bramki dla Miedzi: 44 Śliwiński, 50 Cukier.

Miedź Legnica: Piotowski – Stanuszek, Sutor, Chudzik, Kocik, Stachowski, Kisiel, Cukier (85 Klockowski), Sobkowiak (63 Kaźmierczak), Śliwiński, Klisowski (67 Kobyliński).

{gallery}galeria/sport/10-03-18-clj-miedz-legnica-odra-opole-fot-ewa-jakubowska{/gallery}