Konfeks potknął się na Hucie (FOTO)

LEGNICA. W meczu rozpoczynającym wiosenne granie w klasie okręgowej Konfeks Legnica na boisku ze sztuczną nawierzchnią zremisował z UKS Przemków Huta 1:1 (1:0)

Sławomir WAŁOWSKI, trener Huty Przemków: - Ciężki mecz na ciężkim terenie i jestem zadowolony z wyniku. Jednak bardziej mnie cieszy przede wszystkim postawa moich zawodników, że podjęli walkę z niełatwym rywalem. W ostatniej minucie pierwszej polowy straciliśmy bramkę, a mimo to moi zawodnicy podnieśli się z tej porażki i potrafili zdobyć się na dobrą grę w drugiej części spotkania. Bramkę straciliśmy po naszym faulu, ale muszę przyznać, że bardzo fajną akcję zrobili chłopcy z Konfeksu czego rezultat do szatni poszliśmy ze stratą. Założenia nasze były, żeby w tej części meczu wytrzymać na 0:0, a potem grać na kontrę. Jednak nie udało się. W drugiej połowie postawiliśmy się za to bardzo mocno, zaś przeciwnik chyba trochę spanikował. Młodzi zawodnicy gospodarzy zaczęli bardziej wybijać piłki, a my próbowaliśmy trochę ostrzej grać i doprowadzić do remisu. Później mieliśmy jeszcze jedną stuprocentową sytuację, którą Mateusz Pietrzyk nie wykorzystał, a mogło być wtedy na 2:1 i zakończyć się dla nas 3 punktami. Jednak i tak jestem bardzo dumny z gry moich chłopców, zwłaszcza, że z powodu ich pracy zawodowej nie mogliśmy dużo trenować.

Trener Konfeksu Andrzej Kisiel: - To nasz, jak do tej pory, największy mankament jako drużyny, że w pierwszej połowie gramy jak z nut, potrafimy zagrozić przeciwnikowi i gra toczy się pod nasze dyktando, a w drugiej połowie, robimy błąd i cofamy się pod naszą bramkę. Na razie nie panikujemy, to jest pierwszy mecz tej rundy. Mamy przed sobą poza tym dwa mecze zaległe i myślę, że wkrótce wszystko sobie poukładamy. Na następny mecz dojdzie do nas trzech zawodników, którzy dziś nie zagrali: dwóch pauzowało za kartki tj. Oliver Dańczak i Kowalczyk Krystian, a także po kontuzji wróci Dawid Kryza.

Konfeks Legnica - UKS Przemków Huta 1:1 (1:0)

Dominik Wiśniewski 44 - Krzysztof Rośmiarek 78

KONFEKS: Skibiński – Trochanowski (70 min. Hoszowski), Pazio, Wójcik, Bazan – Plebaniak (65 min.Kwaśniewski), Grządkowski, Martinka, Piotrowski, Winnik( 46 min.Janeczko) – Wiśniewski

UKS HUTA: Kuźmiak - Panicz, Dryja, Wałowski( 43 min. Andrzejczak), Pietrzyk -  Żywokarta( 62 min. Tkaczyk) , Kaźmierczak, J.Drzazga, Bekieszczuk ( 90 min.Muszyński), Rośmiarek - B.Oruba .

{gallery}galeria/sport/10-03-18-konfeks-legnica-huta-przemkow-fot-ewa-jakubowska{/gallery}