Młoda Kuźnia pokonała Miedź (FOTO)

LEGNICA. Drugie zwycięstwo na wiosnę w I Lidze Okręgowej Młodzików odniosła Kuźnia Jawor. W sobotnie wczesne popołudnie młodzi jaworzanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią pokonali rówieśników z Miedzi II Legnica 4:2, choć do przerwy przegrywali 1:0. Hattricka skompletował Remigiusz Kruppa, który na placu gry pojawił się pod koniec pierwszej połowy. Natomiast jedną bramkę dołożył bramkarz MRKS-u Dominik Czyczerski!

W drugiej połowie trener Kuźni Marcin Dudek nakazał środkowemu obrońcy Szymonowi Wojtasińskiemu aby włączał się do akcji ofensywnych i momentalnie ataki jaworzan bokami boiska przyniosły efekt. Ataki jaworzan przyniosły gole i kilka innych dogodnych okazji. M.in. Patryk Ruszczak trafił w słupek.

Marcin DUDEK, trener Kuźni: - Wygraliśmy drugi mecz wiosną, ale nie mamy jakiegoś specjalnego celu. Mamy liczną kadrę możemy wystawiać dwa zespoły i skupiamy się na szkoleniu a nie na wynikach. Dzisiaj mecz był bardzo wyrównany. Mówiłem zawodnikom aby nie przestraszyli się i żebyśmy grali do przodu. Początkowo troszkę źle weszliśmy w mecz, jakby chłopcom te sztuczne boisko przeszkadzało, ale z upływem minut zaznaczała się nasza jakość piłkarska. Celem naszej pracy jest aby uzdolnieni zawodnicy poprzez trampkarzy zasilili w niedalekiej przyszłości drużynę juniorów. Czy w tej grupie są zawodnicy na miarę talentów Dominika Kowalczyka (Chrobry Głogów) czy Patryka Kusztala (Zagłębie Lubin)? Zdecydowanie za wcześnie na takie prognozowanie. Ale nie zapominajmy iż w Jaworze potrafimy szkolić piłkarski narybek chociaż nie ma u nas np. Akademii Piłkarskiej.

Rafał FOŚCIAK, trener Miedzi: - Pierwsza połowa to nasze szybkie prowadzenie i chociaż nie mieliśmy zbyt wielu okazji to uważam, że mecz mieliśmy pod kontrolną. Na drugą połowę jak to się mówi chłopcy zostali w szatni. Straciliśmy cztery gole i wszystkie były naszymi prezentami dla jaworzan. Nie patrzymy na miejsce w tabeli. Moim celem jest praca i jeszcze raz praca aby jak najwięcej zawodników zasiliło w przyszłości starsze drużyny w AP Miedź Legnica.