Miedź przegrała z outsiderem ligi

Miedź Legnica przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:2 (1:0). Legniczanie ponieśli porażkę w ostatnich minutach spotkania. Jeszcze do 88. minuty prowadzili 1:0.

Drużyna Ryszarda Tarasiewicza niestety nie stanęła na wysokości zadania i uległa w starciu z ostatnim zespołem I ligi - Rozwojem Katowice.
Co prawda, mecz rozpoczął się dobrze dla Miedzi, bo od golu Marquitosa w 8. minucie. Wydawało się, że legniczanie wywiozą z Górnego Śląska trzy punkty, ale najpierw Mateusza Lisa pokonał Adam Czerkas (88. minuta), a później Patryk Kun (w doliczonym czasie gry).

Porażka stała się faktem. Miedź spadła na 14. miejsce, a Rozwój dzięki wygranej wyskoczył z ostatniej pozycji na... przedostatnią.

Rozwój Katowice - Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Bramki: Czerkas 88, Kun 90 - Marquitos 8.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Żółte kartki: Gałecki, Mielnik - Marquitos.

Rozwój: Bartosz Soliński - Bartosz Jaroszek (73. Robert Tkocz), Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Damian Mielnik - Raúl González, Kamil Cholerzyński, Michał Gałecki (46. Patryk Kun), Tomasz Wróbel, Joshua Balogun Kayode (77. Filip Kozłowski) - Adam Czerkas.

Miedź: Mateusz Lis - Grzegorz Bartczak (79. Rumen Trifonow), Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski - Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka, Keon Daniel, Marcin Garuch, Marquitos (90. Tadas Labukas) - Valērijs Šabala (51. Bartosz Ślusarski).