Ikar przetrzymał kibiców (FOTO)

LEGNICA. Legnicki Ikar wygrał 3:2 z zespołem ZTS Ząbkowice Śląskie w ramach rozgrywek dolnośląskiej III ligi siatkówki. Goście z Ząbkowic zajmowali trzecie miejsce w grupie finałowej miejsc 1-9 i byli faworytami meczu.

Jednak wszystko szło w miarę gładko, pomimo że Ikar grał zrywami. Goście słusznie obawiali się przyjazdu do Legnicy, jako starcia na trudnym terenie. Pierwszego seta legniczanie wygrali 25:22, a drugiego 25:21. Wydawało się, że mecz gospodarze zakończą w nieco ponad godzinę w trzech setach.

Niestety już początek trzeciej części spotkania okazał się być tym gorszym momentem gry Ikara. Stopniowo ząbkowiczanie wypracowali trzy punkty przewagi. Taką też różnicą wygrali tego seta. Czwartego seta Ikar wygrał do 20, a tie-break do 10.

Kolejny mecz legniczanie rozegrają w Górze z tamtejszą Pogonią 5 marca, a u siebie podejmą Opala z Kudowy Zdroju 12 marca.

Ikar Legnica - ZTS Ząbkowice 3:2 (22, 21, -22, -20, 10)

{gallery}galeria/sport/27.02.16_ikar_legnica_zts_zabkowice_fot_karol_weglewski{/gallery}