Miedź w strefie spadkowej. Kolejny wstyd!

Miedź Legnica niestety nie poprawia swoje sytuacji w tabeli. Kolejny raz podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zawiedli. Przegrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:3 (1:1). Legniczanie po 13. kolejkach są w strefie spadkowej I ligi!

Tak w zasadzie nie wiadomo już czego można spodziewać się po Miedzi. Ta już od kilku sezonów zawodzi. Gra w kratkę, choć częściej osiąga wyniki słabsze. W Nowym Sączu typowano, że będzie remis i w samej końcówce wiele na to wskazywało, że tak będzie. Stało się jednak inaczej.

Pierwszy gol w meczu wpadł w 12. minucie, kiedy drogę do bramki znalazł Sebastian Szczepański. Pomocnik gospodarzy po zagraniu wzdłuż bramki trafił z bliskiej odległości.
Miedź dość szybko wyrównała. Po rzucie wolnym wykonanym przez Łukasza Gargułę gola po strzale głową zdobył Keon Daniel. Do przerwy legniczanie mieli jeszcze kilka szans, ale wynik się już nie zmienił. Po zmianie stron przez długi czas rezultat się utrzymywał. Sama końcówka była jednak piorunująca. W 84. minucie bramkę głową zdobył Przemysław Szarek. Miedź próbowała szybko odrobić stratę i w 90. minucie się udało. Golkipera Sandecji strzałem z dystansu pokonał Adrian Łuszkiewicz. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, zwycięskiego gola dla gospodarzy po kontrataku zdobył Maciej Małkowski. Tym samym Miedź przegrała już 5. raz w obecnych rozgrywkach i zleciała do strefy spadkowej (16. miejsce w tabeli I ligi).
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 3:2 (1:1)