Ekonom przegrał ostatni mecz u siebie (FOTO)

LEGNICA. Koszykarki UKS Ekonom Legnica rozegrały ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Legniczanki przegrały z Liderem Swarzędz 53:72 (16:27, 7:16, 16:15, 14:14).

Zespół Ekonoma miał trudne zadania, bo przeciwnikiem był pierwszy w tabeli II ligi Lider Swarzędz. Początek meczu to zresztą pokazał. Przyjezdne dość szybko rzuciły 8 punktów nie tracąc przy tym żadnego. W efekcie po pierwszej kwarcie był wynik 16:27.

Gospodynie miały problem ze zdobywaniem punktów w drugiej odsłonie, w której wywalczyły tylko 7 oczek. Świetnie w zespole Lidera spisywała się Anna Gurzęda, która stwarzała wielkie problemy legniczankom. Rzuciła bowiem 25 punktów.

Znacznie lepiej szło Ekonomowi po dużej przerwie. Po zmianie stron nieoczekiwanie zespół Marka Marka Marcinkiewicza grał jak równy z równym. Ostatecznie w trzeciej i czwartej kwarcie wygrali w sumie 30:29. Niestety słabsza pierwsza połowa meczu oznaczała przegraną 53:72.

- Będę się powtarzał, ale to w dużym stopniu efekt tego, że brakuje ciągłości w treningach. Nie wszystkie zawodniczki przychodzą na zajęcia - mówi szkoleniowiec.

UKS Ekonom Legnica - Lider Swarzędz 53:72 (16:27, 7:16, 16:15, 14:14)
Ekonom: Starzak 2, Skoczylas 6, Światłoń 6, Plizga 3, Zachorska 8, Majchrzak 2, Krupińska 4, Borkowska, Palma 10, Rożeń 2, Adamska 10, Rogowska.

Lider: Kucharska 2, Rutkowska 10, Gurzęda 25, Drobnik 2, Turek, Babij 2, Dedio 19, Iwanowicz 9, Idziak 3.

{gallery}galeria/sport/05.03.16_uks_ekonom_legnica_lider_swarzedz_fot_ewa_jakubowska{/gallery}