Mecz pierwszej połowy (FOTO)

LEGNICA. III-ligowe rezerwy Miedzi Legnica bez trudu pokonały dziś u siebie 2:1 zespół Polonii Stali Świdnica. Gole dla legniczan zdobył Adam Wasilewski, a dla gości bramkę strzelił Jehor Tarnow.

Wszystkie trafienia padły w pierwszej części gry. W 6. min Wasilewski skutecznie wyegzekwował rzut karny, podyktowany za zagranie ręką zawodnika Polonii w polu karnym. Legniczanie kontynuowali ataki, co szybko przyniosło efekt. Po akcji środkiem boiska na lewą stronę piłkę dostał Wasilewski i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gości. W 17. min sytuacja się powtórzyła, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki.

Wydawało się, że już po emocjach, bo rezerwy Miedzi zajmujące miejsce w czubie tabeli, cofnęły się na swoją połowę. To był błąd. Polonia w 26. min zaliczyła trafienie. I to jakie! Najlepszy strzelec zespołu, Jehor Tarnow, huknął z 25 metrów i trafił w samo okienko bramki legniczan. To nieco obudziło gospodarzy, ale kolejne ich próby niczego nie przyniosły. Emocje skończyły się wraz z pierwszą połową meczu. Po zmianie stron było nudno.

Miedź II zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach III ligi. Za tydzień wyjazd z Budowlanymi Lubsko, a za dwa tygodnie mecz u siebie ze Ślęzą Wrocław.

{gallery}galeria/sport/19.03.16_miedz_ll_legnica_polonia_stal_swidnica_fot_karol_weglewski{/gallery}