Konfeks wygrał i jest tuż za podium (FOTO)

LEGNICA. W derbach powiatu legnickiego piłkarze Konfeksu Legnica pokonali Prochowiczankę 4:1( 2:1) i przeskoczyli rywali w ligowej tabeli, wdrapując się  się na miejsce premiowane awansem do 4 ligi ! Prochowiczanka przegrała  drugi mecz wyjazdowy wiosną, bo...dopiero drugi raz grali na wyjeździe. -Mamy problem z graniem na wyjeździe i w jakimś stopniu wynika to z faktu, że zespól jest młody, drużyna dopiero jest budowana. Dzisiaj ewidentnie mecz się rozpoczął a my zostaliśmy w szatni - podsumował mecz Zbigniew Antosiewicz, trener gości.- Ale do końca sezonu jest daleko i powalczymy o awans.

Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy meczu gdyby nie golkiper gości-Kamil  Bachusz. Piłkarz, który w swoim CV ma pobyt w krakowskiej Wiśle  sprezentował Konfeksowi dwa gole. W 24 minucie kiedy oba zespoły w zasadzie kończyły wzajemne "poznawanie się" Arkadiusz Cymbalista uderzył z linii pola karnego. Strzał ani mocny, ani specjalnie "chytry". Piłka leciał w kierunku słupka gdzie stał Bachusz. Ale piłka najpierw odbiła się od nierówności na murawie co kompletnie zmyliło bramkarza. Poodobnego "babola" popełnił tuż przed przerwą kiedy dał sobie strzelić w dziecinny sposób gola przez Kwaśniewskiego.

Prochowiczanie w pierwszej połowie nie przypominali zespołu walczącego o awans. - Nie chcę wystawiać indywidualnych ocen, ale kluczem naszej porażki było to, że przegraliśmy walkę o środek pola - powiedział trener Zbigniew Antosiewicz. - Inna sprawa, ze gdyby s doprowadzili do remisu na 2;2 to w końcówce różnie mogłyby potoczyć się losy tego pojedynku.

Mecz otworzył się dopiero po przerwie. Oba zespoły zdecydowanie postawiły na atak. W 58 minucie po raz pierwszy kibicom przypomniał się Tomasz Azikiewicz oddając kąśliwy strzał wybroniony przez Tamiołę. potem z wolnego soczyście uderzył Zbigniew Antosiewicz. I w 61 minucie doszło do zamieszania pod bramką gospodarzy . Z pola bramkowego uderzył  Matulak i Tamioła  w sobie tylko wiadomy sposób wybił piłkę. Za sekundę dobijał  Łukasz Antosiewicz i ponownie Tamioła obronił uderzenie.

Te niewykorzystane sytuacje  jakby podłamały prochowiczan., którzy zaczęli grać agresywnie, momentami brutalnie i w rezultacie czerwoną kartkę ujrzał Komaiszko. Rozprężenie w szeregach gości wykorzystał Cieślak pakując piłkę do siatki po wrzutce z wolnego. A tuz przed końcem meczu Cymbalista dał się sfaulować  w polu karnym i Popecki z jedenastu metrów ustalił wynik meczu. Dodajmy iż końcówkę meczu Bachusz miał zdecydowanie lepsza broniąc trzy soczyste uderzenia graczy Konfeksu.

- W pierwszej połowie faktycznie byliśmy ostrożni w swoich poczynaniach - mówił trener Konfeksu Andrzej Kisiel. - Uczulałem zawodników, że Prochowiczanka nie jest przypadkowym zespołem i ich pozycja w tabeli to pokłosie dobrej gry. To prawda, że nasza siła jest druga linia. Dzisiaj narzuciliśmy rywalom swój styl . Miłe sa słowa trenera i zawodnika w  jednej osobie Zbigniewa Antnosiewicza pod adresem Konfeksu. Mogę sie zrewanżować tym, zże chciałbym mieć w Konfeksie zawodnika z takim sercem do gry, z taką mentalnością zwycięzcy jak on. Wygraliśmy i walczymy dalej. Przed nami kolejne ciężkie mecze i dlatego powtarzam zawodnikom, ze nie patrzymy na tabelę tylko skupiamy się na najbliższym meczu.

Konfeks Legnica - Prochowiczaka  4 : 1 ( 2:1)

1-0 Cymbalista 24 min

1 - 1 K.Majkowski 42 min

2 - 1  Kwaśniewski 44 min

3 - 1 Cieśłak 71 min

4 - 1 Popecki 90 min(karny)