Wygrana Siódemki po emocjonującym meczu (FOTO)

LEGNICA. Ciekawe zwroty akcji miały miejsce w czasie spotkania Siódemki Miedź Legnica z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Legniczanie mimo że po pierwszej połowie przegrywali ze swoimi rywalami, to w drugiej mieli świetną serię i ostatecznie wygrali 34:32.

Bartosz Nastaj zdobył 9 bramek w starciu z KSZO. Fot. Bożena Ślepecka

Pierwsze 20 minut meczu to była wyrównana gra. Wynik oscylował wokół remisu. Jednak kilka ostatnich minut pierwszej odsłony to mocne uderzenie gości i słabsza dyspozycja Siódemki Miedź. Zespół z Ostrowca wykorzystał to i prowadził do przerwy 18:14.

Do 42. minuty przewaga gości utrzymywała się na poziomie czterech trafień. Wówczas jednak nastąpił przełom w grze Siódemki i osłabienie KSZO. Zespół Piotra Będzikowskiego miała fantastyczną serię siedmiu z rzędu rzuconych bramek. Z wyniku 19:23 podniósł się na 26:23.

Goście jednak łatwo nie odpuścili i w pewnym momencie też mieli swoją serię, tyle że trzech bramek z rzędu. Nie zdołali jednak dogonić Siódemki, która w końcówce dzięki dobrej postawie bramkarza Łukasza Mazura i ryzykownym, ale skutecznym akcjom Wojciecha Czuwary zdołała utrzymać zwycięski wynik.

Legniczanie wygrali 34:32 i nadal pozostają niepokonani przed własną publicznością. Co ciekawe, starcie Siódemki z KSZO oglądało najwięcej kibiców w tym sezonie. Było ich ok. 500.

Siódemka Miedź Legnica - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:32 (14:18)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski - Szuszkiewicz 6, Majewski, Antosik 1, Płaczek 2, Cegłowski 7, Czuwara 5, Piwko 3, Nastaj 9, Wita, Mosiołek 1, Będzikowski.

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kazhaneski 8, Nowak, Radoniecki, Jeżyna 9, Cukierski, Fugiel, Sękowski 10, Bajwoluk 1, Afanasjev 2, Wojkowski 2.

{gallery}galeria/sport/14.11.15_siodemka_miedz_kszo_ostrowiec_fot_bozena_slepecka{/gallery}