Basket blisko triumfu w lidze (FOTO)

LEGNICA. Koszykarze Basketu Legnica pokonali we własnej hali WSTK Wschowa 108:75 (22:24, 18:15, 34:17, 34:19). Wygrana wzmocniła szanse legniczan na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli 3. ligi. Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwa mecze.

Pierwsze dwie kwarty nie wyglądały najlepiej w wykonaniu gospodarzy. Drużyna długo się rozkręcała by złapać właściwy rytm. - Widać było, że mieliśmy długą przerwę od meczów. Potem jednak zdołaliśmy grać tak jak powinniśmy - mówi Wojciech Jaworski, trener i zawodnik Basketu.

Legniczanie faktycznie dużo lepiej prezentowali się w drugiej połowie pojedynku. Sukcesywnie powiększali przewagę, lepiej prezentowali się w obronie, a i atak funkcjonował skuteczniej. To przełożyło się na dużą liczbę punktów zdobytych w trzeciej i czwartej kwarcie. W obu tych odsłonach Basket zdobmył po 34 punkty.

W całym spotkaniu najwięcej punktów zdobył najskuteczniejszy strzelec drużyny Basketu Damian Szablewski. Wywalczył 27 punktów. W całym meczu najwięcej punktów zdobył jednak gracz rywali - Maciej Krówczyński. Kapitan ekipy ze Wschowy zapunktował na poziomie 42 oczek.

Basket jest liderem 3. ligi. Do końca rozgrywek pozostały mu mecze z UKS-em SMS Karpacz (wyjazd) i Q80ils SKM Zastalem Zielona Góra (dom).

Potem przyjdzie czas na baraże. Legnicki klub będzie walczył o to, by być gospodarzem turnieju półfinałowego.

Basket Legnica - WSTK Wschowa 108:75 (22:24, 18:15, 34:17, 34:19)

Basket: Giergielewicz 3, Chmielewski 5, Szablewski 27, Macowicz 16, Jaworski 17, Sielicki 6, Dziadulewicz 6, Kowalski 11, Iwański 17.