Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Król Szymon. Czy wróci do 1 ligi?

LEGNICA. Nie lada wyczynem popisał się w 4 lidze 34-letni napastnik Miedzi II Legnica Szymon SKRZYPCZAK. W meczu z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych pokonał golkipera rywali aż... 7-krotnie. Miedź wygrała ligowy pojedynek w rekordowych rozmiarach 9:1. Co ciekawe w jesiennym meczu rozgrywanym w Legnicy Miedź pokonała wałbrzyszan jednie 2:0 a obie wówczas bramki zdobył ni kto inny jak Szymon SKRZYPCZAK.  

Po 30.meczach 4 ligi rezerwy Miedzi przewodzą ligowej stawce zmierzając ku powrotowi do ligi trzeciej. Szymon SKRZYPCZAK z 35 zdobytymi gola przewodzi klasyfikacji najlepszych snajperów 4 ligi dolnośląskiej. I wszystko wskazuje, że spokojnie wygra rywalizację o berło króla snajperów...

Król Szymon. Czy wróci do 1 ligi?

 Skrzypczak do Legnicy trafił nieoczekiwanie przed rokiem  z 1 -ligowej Chojniczanki. I od razu powiedzmy to sobie- to nie jest anonimowy piłkarz. Rozstając się z Chojniczanka miał na koncie 9 zdobytych goli w1 lidze. W sumie przez lata gry na poziomie 1 ligi(Odra Opole, Chojniczanka) zdobył tych goli 55. Wcześniej smakował ekstraklasowego chleba w barwach Górnika Zabrze .

Takich piłkarzy, takich napastników jak Szymon SKRZYPCZAK w polskim futbolu jest jak na lekarstwo. Patrząc na popisy snajperów w 1-ligowej Miedzi ten problem dotyczy to także Miedzi. Póki ci legnicki snajper wprowadza rezerwy ponownie na salony 3 ligi. Kontrakt z Miedzi ma ważny jeszcze przez rok( z opcją przedłużenia).

Czy w letniej przerwie Ireneusz MAMROT, trener 1-ligowje Miedzi odważy się dać szansę na powrót do dużej ligowej piłki Skrzypczakowi? Może niech boisko w okresie przygotowawczym zadecyduje czy Miedź doczeka się snajpera na miarę 1 ligi czy nadal będziemy ich szukać na plażach Maroka czy dyskotekach Meksyku?

Powiązane wpisy