grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Miedź pokonała mistrza 1. ligi - Lechię Gdańsk (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica w ostatnim meczu ligowym w tym sezonie pokonała wysoko u siebie mistrza Fortuna 1. ligi - Lechię Gdańsk 4:1 (1:1). Gole dla Miedzi zdobyli Krzysztof Drzazga, Nemanja Mijusković oraz dwie Wiktor Bogacz. Dla gości trafił Jakub Sypek.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla gospodarzy, bo już w 2. minucie gdańszczanie zdobyli bramkę. Jakuba Mądrzyka pokonał Jakub Sypek. Po chwili mogło być już 0:2, jednak po interwencji sędziów VAR sędzia anulował trafienie.

Miedź obudziła się po kwadransie. Powoli zaczęła tworzyć okazje. W 30. minucie wyrównującą bramkę zdobył Krzysztof Drzazga, który uderzył z dystansu. Efektowne trafienie pozwoliło Miedzi na to by do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron legniczanie prezentowali się lepiej od Lechii. W 56. minucie po faulu na Ibanie Salvadorze arbiter podyktował jedenastkę. Karnego wykorzystał Nemanja Mijusković. Czarnogórzec zresztą świętował, bo przed meczem odebrał pamiątkę za rozegranie 150 spotkań w legnickich barwach.

Minęły zaledwie cztery minuty od gola kapitana i kibice Miedzi ponownie cieszyli się z gola. Tym razem akcję sam na sam z bramkarzem wykorzystał Wiktor Bogacz. Młody napastnik Miedzi chwilę później podwyższył rezultat na 4:1.

Dość nieoczekiwane wysokie zwycięstwo Miedzi stało się faktem. Na koniec rozgrywek legniczanie wygrali trzy spotkania z rzędu, co dało w tabeli I ligi miejsce nr 8.

Z zespołem pożegnają się dwie istotne postaci w zespole, bramkarz Jakub Mądrzyk (wraca z wypożyczenia do Rakowa Częstochowa) oraz Iban Salvador (wraca z wypożyczenia do AD Ceuta).

Zawodnicy dostali wolne i jadą na urlopy. Do treningów wrócą 17 czerwca.

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 4:1 (1:1)

Bramki: Drzazga 30, Mijusković 56 (karny), Bogacz 60, 64 - Sypek 2.
Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Żółte kartki: Lehaire, Kostka, Drzazga, Hoogenhout, Niewulis, Mądrzyk - Gueho, Biegański, D'Arrigo, Sezonienko.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Niewulis, Carolina - Drzazga (82. Agbor), Kaczmarski (82. Pierzak), Aguado (43. Lehaire), Salvador, Antonik (68. Hoogenhout) - Bogacz (68. Mansfeld).

Lechia: Mikułko - Bugaj, Gueho, Koperski, Kałahur - Sezonienko, Biegański (81. Piła), D'Arrigo (63. Kardaś), Neugebauer (46. Kapić), Sypek (73. Brzęk) - Bobcek (63. Zjawiński).