Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jacek Podgórski zasila Miedź

LEGNICA. Miedź Legnica odsłania kolejne transferowe karty. Klub podpisał 3-letni kontrakt z 27-letnim pomocnikiem Jackiem Podgórskim, w minionych rozgrywkach związanym z ekstraklasową Koroną Kielce.

Jacek Podgórski zasila Miedź

Podgórski ostatnie cztery sezony spędził w kieleckiej Koronie, z którą najpierw wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy, a następnie dwukrotnie utrzymał się w elicie. W tych sukcesach duży udział miał wychowanek Chojniczanki Chojnice. Jego doskonałą dyspozycję w ostatnich tygodniach podkreślił wybór do jedenastki 33 kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończonych niedawno rozgrywek. Łącznie w najwyższej klasie w minionych dwóch ligowych kampaniach rozegrał 59 meczów, w których strzelił gola i zaliczył 5 asyst. Szczebel niżej oraz w barażach wystąpił w 148 spotkaniach, zdobywając 19 bramek i notując 19 asyst.

Charakterystyczna dla Podgórskiego jest boiskowa nieustępliwość i nieodpuszczanie rywalom na każdym centymetrze boiska. 27-latek dysponuje dobrym dośrodkowaniem i podaniem otwierającym drogę do bramki przeciwnika. Występować może zarówno na skrzydle, jak i bocznej obronie. Dobrze czuje się na obu stronach boiska, ale częściej ustawiany był na prawej flance. Z klubem znad Kaczawy związał się 3-letnią umową.

- Moim celem po przyjściu do Miedzi jest awans do PKO BP Ekstraklasy. Mam nadzieję, że dokonamy tego jak najszybciej, już w pierwszym sezonie po moim dołączeniu do klubu - powiedział Jacek Podgórski po podpisaniu umowy z legnickim klubem.

Fot. P. Lewandowska/miedzlegnica.eu

Powiązane wpisy