Miedź z awansem i królem Szymonem

LEGNICA.  W sobotę druga drużyna Miedzi Legnica rozegrała starcie w ramach 34. serii gier Koleje Dolnośląskie IV Ligi. Przeciwnikiem zielono-niebiesko-czerwonych był BKS Bolesławiec. Nasza ekipa bardzo wyraźnie pokonała BKS Bolesławiec 7:0, tym samym zapewniła sobie mistrzostwo IV ligi i awans do III ligi. Szymon SKRZYPCZAK zdobywając gola w Bolesławcu zdobył koronę króla strzelców 4 ligi. Bilans "Króla Szymona" to 44 gole !

W 8 minucie otworzyliśmy wynik meczu. Przepięknym lobem, bramkarza BKS-u, pokonał Szymon Skrzypczak. To było jest już 44 trafienie naszego napastnika. Dwadzieścia minut później do siatki trafił Kacper Józefiak. Świetnie odnalazł się w powietrzu i umieścił piłkę w siatce.

W 37 minucie bardzo blisko strzelenia gola kontaktowego był Filip Zagórski. Na szczęście piłka minęła słupek naszej bramki. W ostatniej akcji pierwszej połowy znów było groźnie pod naszą bramką. Tym razem strzał Mateusz Rutyna.

W 48 minucie podwyższyliśmy wynik meczu. Autorem trafienia był Michał Kaczmar, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 62 minucie do siatki trafił chłopak z Bolesławca - Kuba Szabłowski. Nasz napastnik świetnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza BKS-u.

Trzy minuty później "Miedzianka" miała już kolejnego gola. Dubletem popisał się Michał Kaczmar, który zaskoczył golkipera gospodarzy, a w 78 minucie drugim golem w dzisiejszym meczu zaznaczył swoją obecność Kuba Szabłowski. W 89 minucie swoistą kropkę nad i postawił Marcin Manikowski.

BKS Bolesławiec - Miedź II Legnica 0:7 (0:2) Bramki: Szymon Skrzypczak (8'), Kacper Józefiak (28'), Michał Kaczmar (48', 65'), Kuba Szabłowski (62', 78'), Marcin Manikowski (89') Sędziował: Aleks Paluch (Złotoryja) Miedź II Legnica: 33. Wiktor Lipiec - 3. Jan Leończyk, 5. Marcin Lewandowski, 9. Szymon Skrzypczak, 11. Błażej Żarkowski (65' 6. Marcin Orzechowski), 13. Kacper Józefiak (55' 23. Babacar Diallo), 16. Szymon Stróżyński (55' 24. Kuba Szabłowski), 17. Mateusz Ciapa (55' 8. Jakub Kaczemba), 19. Piotr Stępień (55' 88. Marcin Manikowski), 59. Adam Czornij (46' 10. Michał Kaczmar), 71. Marcin Garuch Rezerwowi: 30. Oskar Janicki - 7. Louis Poznański, 18. Emmanuel Okoh