Miedź ograła Sosnowiec w sparingu (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica pokonała w sparingowym meczu Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0). Gole dla podopiecznych Ireneusza Mamrota zdobyli Nemanja Mijusković (z karnego) i po samobójczym trafieniu Paweł Szostek. Dla gości trafił Bartosz Snopczyński.

To było przedostatnie spotkanie rozegrane przez Miedź przed rozpoczęciem sezonu w I lidze. Trener Mamrot postawi w wyjściowej jedenastce na zawodników, którzy są najbliżsi pierwszego składu. Kibicom pokazali się więc piłkarze, których raczej możemy spodziewać się w starciu w Tychach w lidze. Wśród nich byli pozyskani w przerwie między sezonami bramkarz Jakub Wrąbel, Jakub Podgórski, Benedik Mioc i Bartosz Kwiecień. W trakcie meczu na boisku pojawili się m.in. Mateusz Grudziński i Chuca. Szczególnie obecność Hiszpana cieszy, ale nie wiadomo jeszcze, czy na pewno zostanie w Legnicy na cały sezon.

- Chuca dalej podtrzymuje, że chciałby grać w Hiszpanii, ale na razie nie pojawiła się satysfakcjonująca oferta za niego. Jeśli się nie pojawi, to zostanie w Legnicy bo tu też się dobrze czuje, choć priorytetem byłby dla niego powrót do Hiszpanii - mówi Andrzej Dadełło, właściciel klubu.

Nieoficjalnie wiemy, że oferty przedstawione za Hiszpana są za niskie, nie spełniają warunków finansowych, również samego zawodnika.

Sam mecz natomiast nie był szczególnie emocjonujący, ale był okazją do pokazania się kibicom Miedzi w Legnicy. Przy okazji prezentacji można było zobaczyć jak na tydzień przed ligą prezentują się zawodnicy.

W pierwszej połowie pomimo przewagi Miedzi i częstej obecności pod bramką Zagłębia, to nie udało się strzelić gola, natomiast w drugiej odsłonie kibicie zobaczyli już bramki. Najpierw karnego wykorzystał niezawodny w tym elemencie gry Nemanja Mijusković. Później na 2:0 wynik podwyższył po samobójczym trafieniu Paweł Szostak. W 77. minucie gości stać było na strzelenie tylko jednego gola, a zerobił to Bartosz Snopczyński, który kilkanaście minut wcześniej zmarnował rzut karny.

Legniczanie w sobotę zagrają sparing w Polkwicach z Górnkiem. W tym starciu trener Mamrot postawi głównie na graczy, którzy są w szerokiej kadrze, ale do pierwszego składu mają nieco dalej.

Pierwszy ligowy mecz Miedź zagra 21 lipca w Tychach z GKS-em.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

Bramki: Mijusković 49 (karny), Szostek 73 (sam.) - Snopczyński 77.

Sędzia: Aleks Paluch (Złotoryja)

Żółte kartki: Podgórski - Zalewski, Szostek, Duda.

Miedź - skład wyjściowy: 44. Jakub Wrąbel - 6. Jakub Podgórski, 9. Wiktor Bogacz, 10. Benedik Mioc, 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 25. Nemanja Mijusković (K), 26. Florian Hartherz, 69. Damian Michalik, 99. Bartosz Kwiecień

Miedź - skład od 46 minuty: 31. Mateusz Abramowicz - 6. Jakub Podgórski, 9. Wiktor Bogacz, 10. Benedik Mioc, 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 25. Nemanja Mijusković, 26. Florian Hartherz, 98. Kamil Antonik, 99. Bartosz Kwiecień

Miedź - skład od 71 minuty: 31. Mateusz Abramowicz - 3. Mateusz Grudziński, 8. Victor Moya Martinez Chuca, 11. Krzysztof Drzazga, 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 25. Nemanja Mijusković, 49. Oliwier Szymoniak, 87. Ruben Hoogenhout, 95. Marcel Mansfeld, 98. Kamil Antonik