Miedź wywiozła remis na inaugurację

Piłkarze Miedzi Legnica na inaugurację sezon w I. lidze zremisowali na wyjeździe z GKS-em Tychy 2:2 (1:0). Po pierwszej połowie legniczanie prowadzili po golu Benedik Mioca, natomiast w drugiej odsłonie dwukrotnie trafiali gospodarze, a Miedź raz. Dla ekipy Ireneusza Mamrota trafienie zaliczył jeszcze Florian Hartherz natomiast dla tyszan strzelali Rafał Makowski i Bartosz Śpiączka.

To nie był łatwy mecz dla Miedzi, bo gospodarze postawili ciężkie warunki. To oni w całym spotkaniu stworzyli nieco więcej okazji bramkowych, ale osatecznie był remis, który można uznać za zasłużony.

Jedyna bramka w pierwszej połowie wpadła dla Miedzi. W 36. min. po dośrodkowaniu Floriana Hartherza z lewej strony gola zdobył Benedik Mioc, który niepilnowany przez nikogo pokonał bramkarza gospodarza uderzeniem głową.

W pierwszej części gry doskonałą okazję miał Krzysztof Drzazga, ale zmarnował ją. Natomiast gospdarze również mieli swoje szanse, jednak dobrze spisywał się Jakub Wrąbel a raz sytuację uratował Nemanja Mijusković.

Po zmianie stron GKS mocno ruszył do ataku i naciskał na Miedź. W końcu przyniosło to efekt. W 57. min. Rafał Makowski wyrównał po podaniu od Wiktora Żytka. Piłka trafiła na prawą stronę pola karnego po ładnym podaniu pomiędzy obrońcami Miedzi.

Chociaż częściej atakowali tyszanie, to w końcu i Miedź miała swoje okazje, a w 85 minucie przyniosła ona efekt. Florian Hartherz po podaniu Kamila Antonika wbiegł w pole karne, minął dwóch graczy i uderzył w prawa stronę bramki. Zdobył gola, który wyprowadził legniczan na prowadzenie.

Radość legniczan nie trwała długo. W 89. minucie gospodarze wyrównali za sprawą uderzenia Bartosza Śpiączki. Z prawej strony pola karnego do środka piłkę dostał Śpiączka i mocnym uderzeniem z bliskiej odległości strzelił gola.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Wynik nie jest zły, bo rywale nie byli gorsi od Miedzi.

GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)

Bramki: Makowski 57, Śpiączka 89 - Mioć 35, Hertherz 85.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

Żółte kartki: Ertlthaler, Budnicki - Kwiecień, Drygas.

GKS: Łubik - Tecław (81. Połap), Nedić, Budnicki, Dijaković - Rumin (72. Dziuba), Makowski, Żytek (90. Bieroński), Erthaler (81. Szpakowski), Sanyang (81. Kubik) - Śpiączka.

Miedź: Wrąbel - Kostka, Mijusković, Kwiecień, Hartherz - Drygas, Kaczmarski (66. Lehaire), Mioć (88. Chuca)- Podgórski (83. Mansfeld), Bogacz (83. Szymoniak), Drzazga (66. Antonik).