Zwycięska Miedź (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze Miedzi Legnica pokonali przed własną publicznością Chojniczankę Chojnice 2:0 (1:0). Gole na wagę trzech punktów zdobyli niezawodny Petteri Forsell po strzale z rzutu wolnego oraz Paul Batin po uderzeniu na pustą bramkę. Była to pierwsza porażka drużyny z Chojnic w tym sezonie...I dopiero druga wygrana legniczan.Mamy nadzieję, że teraz podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza pójdzie z górki...

W tym meczu piłkarze Miedzi byli pełni determinacji by wygrać. Walczyli o każdy metr boiska. Nawet przegrana po takiej walce zostałaby wybaczona. Tym razem jednak w parze z walką przyszło zwycięstwo na boisku.

Legniczanie prezentowali się lepiej od gości z Chojnic. Już w 5. minucie Petteri Forsell pokazał z czego jest znany. Uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, ale tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką. Bardzo aktywny w ofensywie był Michał Bartkowiak, który próbował strzałów z kilku pozycji. W 25. minucie wbiegł w polu karnym i strzelił, ale zbyt lekko by zaskoczyć golkipera gości. Znowu widoczny był Forsell, który uderzył z dystansu bardzo mocno, jednak minimalnie niecelnie. Piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką.

W końcu gol wpadł w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Bramkę z rzutu wolnego po strzale z 20 metrów zdobył, oczywiście, Fin Petteri Forsell. Było to jego trzecie ligowe trafienie w tym sezonie.

Po zmianie stron to znowu Miedź miała więcej okazji. W ostatnim kwadransie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza postawili na kontratak. W 79. minucie dwóch zawodników Miedzi Mariusz Rybicki i Paul Batin po strzale Forsella dopadli do piłki, ale po zderzeniu z obrońcą Chojniczanki fatalnie zakończyli akcję. Po chwili Rybicki uderzył z ostrego kąta, ale Budziłek obronił. W doliczonym czasie gry Batin najpierw uderzył obok bramki, jednak kilkadziesiąt sekund później Miedź wyszła z kontratakiem w czasie którego Forsell będąc sam na sam z bramkarzem podał piłkę do boku do Batina, a ten trafił do pustej bramki. Miedź triumfowała 2:0, dodajmy zasłużenie.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)

Bramki: Forsell 45, Batin 90.
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).
Żółte kartki: Bartczak, Kapsa - Biernat, Kieruzel.

Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Stasiak, Trifonov - Daniel, Łuszkiewicz (89. Cierpka), Oscar Martin (65. Rybicki), Garguła (78. Batin), Bartkowiak - Forsell.

Chojniczanka: Budziłek - Lisowski, Biernat, Kieruzel, Gierszewski (61. Podgórski)- Jakubowski, Kosakiewicz, Mrozik (84. Rybski), Mikita (67. Kozłowski), Zawistowski - Biskup.

{gallery}galeria/sport/02.09.16_Miedz_Legnica_Chojniczanka_Chojnice_Fot_Bozena_Slepecka{/gallery}