Mocne wejście w sezon piłkarek Miedzi (FOTO)

LEGNICA. Piłkarki Miedzi Legnica po dwóch seriach spotkań są wiceliderem tabeli II ligi. Legniczanki w drugim meczu sezonu pokonały Gwiazdę Prószków 3:0 i są jedyną drużyną w stawce, która jeszcze nie straciła gola. Liderem tzw. śląskiej grupy 2 ligi kobiet jest GKS Katowice.

Pierwsza część sobotniego meczu była wyrównana. Zarówno jedna jak i druga strona próbowała zdobyć gola, ale bardzo dobrze spisywały się obie bramkarki. Dopiero po przerwie padały bramki. Pierwszą w 65 minucie zdobyła z rzutu karnego Eliza Ostrowska. Ten gol dodał legniczankom odwagi. Trzy minuty później było już 2:0 za sprawą Julii Maskiewicz. Ta sama zawodniczka już w doliczonym czasie gry ponownie zamknęła piłę dośrodkowaną z rzutu rożnego i podwyższyła na 3:0.

- Rywale to mocny zespół, ograny już w 2 lidze .Ale my mamy mocny młody zespół i nie mogłyśmy się im dać ograć - oceniła mecz rezerwowa Patrycja KALETA.- Co było kluczem do wygranej? Wybiec mecz i nie popełniać znaczących błędów, które mogłyby stworzyć rywalkom sytuację do zdobycia gola.

Miedź Legnica – Gwiazda Prószków 3:0 (0:0)

Bramki: 65 Ostrowska (k), 68, 90 Maskiewicz.

Miedź Legnica: Walter – Ostrowska, Achcińska, Kowalewska, Kowalik, Maskiewicz, Cybulska, Mętel (Jakimiak), Bierowiec, Kaźmierska (Czapluk), Naporowska (Pater).

Gwiazda: Niestrój, Kaczerewska, Grzelińska, Hinc, Hajda, Zgoda, Sobotkiewicz, Zylla , Chorągwicka, Kaźmierz, Gogolok.

{gallery}galeria/sport/03-09-16-Miedz-legnica-lks-polonia-proszkow-fot-ewa-jakubowska{/gallery}