Rezerwy Miedzi przełamały się (FOTO)

LEGNICA. Rezerwy Miedzi Legnica pokonały przed własną publicznością Ruch Zdzieszowice 2:1 (0:1). Podopieczni trenera Piotra Jacka zajmują aktualnie 5. miejsce w tabeli III ligi.

"Rezerwiści" do przerwy przegrywali 0:1, po tym, jak Michała Piotrowskiego w 41. minucie pokonał po strzale głową Michał Bachor. Często w takich sytuacjach, kiedy gola traci się tuż przed przerwą, trudno jest się podnieść zespołowi przeciwnemu. Tu jednak motywacja w szatni Miedzi dała efekt. Legniczanie dość szybko wyrównali, bo strzale Lucjana Zielińskiego. Pomocnik ten pojawił się na boisku zaraz po przerwie.

W 70. minucie Zieliński został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego wykorzystał Łukasz Chodyga.

Przed meczem z Ruchem legniczanie przegrali dwie potyczki z rzędu. Teraz się przełamali.

Trener Miedzi Piotr Jacek: - Po poprzednich porażkach to przełomowy moment - ważne jest przecież nie tkwić zbyt długo w tych przegranych meczach. Nie jest łatwo kiedy się przegrywa dwa  spotkania, kiedy się przegrywa w trzecim meczu wyjść z tego wszystkiego na prostą. To się nam udało i za to chwała, że gdzieś tam te głowy dzisiaj wytrzymały to wszystko. I dzisiaj mimo ciężkiego spotkania i tego, że w pierwszej połowie przegrywaliśmy, udało się ten wynik wyciągnąć i wygrać. Straciliśmy gola po stałym fragmencie: piłka leciała długo i tak naprawdę można temu było zapobiec. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej i zmiana zawodników, wprowadzenie do gry Lucka Zielińskiego, spowodowała, że ożywił grę. Zrobił nam dwie akcje, strzelił gola i był na nim karny i w rezultacie zwyciężyliśmy. W poprzednich meczach jego gra słabo wyglądała, dlatego siedział w pierwszej połowie na ławce, jednak po wejściu do gry zrobił co do niego należało. Dzięki dzisiejszej wygranej przeskoczyliśmy przeciwnika i jesteśmy oczko wyżej w tabeli.

Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 2:1
Bramki: Lucjan Zieliński 49, Łukasz Chodyga 70 (karny) - Michał Bachor 41.

Miedź II: Piotrowski - Pojasek, Krawczun, Woźniczka, Wójcik, Gardzielewicz (90. Kaźmierczak), Karbowy, Chodyga (85. Dyrda), K. Zieliński, Żyliński (46 L. Zieliński), Skotarczak (60. Matwiejko).

Ruch: Sochacki - Bachor, Kostrzycki, Nowak, Sotor, Kilinski (78. Żyła), Czajkowski (69. Kochański), Zapotoczny (65. Rudnik), Wieczorek, Czaplinski, Wanat (50. Szatkowski).

{gallery}galeria/sport/10-09-16-miedz-ll-legnica-ruch-zdzieszowice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}