Siódemka z kompletem punktów (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wygrali drugi mecz w I lidze. Pokonali przed własną publicznością AZS AWF Biała Podlaska 31:23 (16:8).

Pierwsze 16 minut to bardzo wyrównana gra bramka za bramkę (do stanu 6:6). Jednak potem przez kolejny kwadrans pierwszej połowy zdecydowanie królowali legniczanie. Szczypiorniści Siódemki mieli świetną serię i do szatni zeszli prowadząc 16:8, co oznacza że w 15 minut rzucili 10 bramek a stracili tylko dwie.

W drugiej odsłonie goście stopniowo zaczęli odrabiać stratę, choć trzeba przyznać, że pomogli w tym trochę sędziowie, którzy nakładali 2-minutowe kary na gospodarzy - nie zawsze były to kary słuszne. Tak czy inaczej, podopieczni Piotra Będzikowskiego nie pozwolili zbliżyć się do niebezpiecznego dystansu, a w samej końcówce przyspieszyli i ostatecznie triumfowali 31:23.

- Nie była to łatwa przeprawa, na co wskazywałby wynik. Najważniejsze jednak że wygraliśmy. Dobrze rozpoczęliśmy sezon i cel na dwa pierwsze mecze osiągnęliśmy - mówi Piotr Będzikowski, trener Siódemki Miedź.

Szczypiorniści Siódemki przesiedzieli na ławce kar aż 16 minut, goście natomiast 6 minut.

Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Robert Szuszkiewicz, który trafił 6 razy.

Siódemka Miedź Legnica - AZS AWF Biała Podlaska 31:23 (16:8)

Siódemka: Mazur, Stachurski - Szuszkiewicz 6, Majewski 3, Lasak, Skiba 2, Antosik 4, Płaczek 4, Cegłowski, Piwko 3, Kuta 4, Wita 1, Piróg 4.

Biała Podlaska: Chmurski - Warmijak 4, Skuciński 2, Ziółkowski 1, Rusin, Chełmiński 2, Stefanek 1, Małecki 1, Kozłowski 1, Jaszczuk 3, Bekisz, Banaś, Kanduyra 2, Pezda 6.

{gallery}galeria/sport/17-09-16-Siodemka-Miedz-Legnica-AZS-AWF-Biala-Podlaska-fot-ewa-jakubowska{/gallery}