Remis po golu w 90. minucie (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica zremisowała przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 (0:0). Gola dla legnickiej drużyny zdobył w końcówce Jonathan de Amo. Remis wywalczony po trudnym meczu, choć sędzia dziś nie miał najlepszej formy.

Drużyna Miedzi w pierwszej połowie stworzyła dwie groźne okazje. Najpierw Rybicki w sytuacji sam na sam uderzył zbyt lekko, a później po strzale z dystansu Rasaka piłka minęła słupek. W tej części meczu goście w ogóle nie zagrozili bramce Pawła Kapsy.

Inaczej wyglądała już druga odsłona. Na jej początku Forsell uderzył z rzutu wolnego, ale jego strzał obronił golkiper. To przez dłuższy czas była jedyna okazja Miedzi. Potem bowiem coraz goręcej robiło się pod legnicką bramką. Podbeskidzie zaczęło atakować. Piłka dwukrotnie trafiła w poprzeczkę. Najpierw po uderzeniu głową Chmiela, a potem po strzale Ferugi. W końcu w 79. minucie po kontrowersyjnej sytuacji sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Tę na gola zamienił Tomasz Podgórski.

Legniczanie dążyli do wyrównania i w końcu to się udało. W 90. minucie w polu karnym bielszczan znalazł się obrońca Miedzi Jonathan de Amo, obrócił się z piłką i huknął z 10 metrów do bramki. Zdobył wyrównującego gola.

Nie najlepszego dnia do sędziowania miał Mariusz Korpalski, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Np. nie podyktował karnego dla Miedzi po zagraniu ręką w "16" przez zawodnika Podbeskidzia.

NAJWAŻNIEJSZE SYTUACJE:

23. Prostopadłe podanie Forsella do Rybickiego, jednak ten mając przed sobą jedynie bramkarza, uderzył za lekko.
40. Rasak uderzył z dystansu obok słupka.
55. Forsell uderzył z rzutu wolnego zza pola karnego. Bramkarz jednak obronił.
72. Podgórski uderzył z dystansu, ale nad bramką. Po chwili Chmiel uderzył głową i trafił w poprzeczkę
75. Feruga trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.
79. sędzia podyktował rzut karny dla gości. Sędzia dopatrzył się faulu na Tarnowskim.
80. Bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Podgórski.
90. W polu karnym znalazł się Jonathan de Amo i z 10 metrów uderzył mocno i trafił. Gol dla Miedzi!

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

Bramka: de Amo 90 - Podgórski 80 (karny).
Żółte kartki: de Amo, Łuszkiewicz - Sokołowski.

Miedź: Kapsa - Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonov - Daniel, Rasak, Bartkowiak (90. Gorskie), Rybicki (75. Łuszkiewicz), Garguła (67. Batin) - Forsell.

Podbeskidzie: Leszczyński - Placek, Menzel (21. Magiera), Sokołowski, Tarnowski (86. Wawszczyk) - Mikołajewski, Chmiel, Feruga (90. Kołodziek), Podgórski, Sierpina - Demjan.

{gallery}galeria/sport/30.09.16_Miedz_Legnica_Podbeskidzie_Fot_Bozena_Slepecka{/gallery}