Ukraińcy triumfowali w Biegu Lwa (FOTO cz.3)

LEGNICA. Viktor Nagirnjak i Tatyana Byelovol z Ukrainy wygrali XXIX Bieg Lwa Legnicki - Półmaraton Legnicki. Nagirnjak przybiegł na metę w czasie 1:11:45, natomiast najlepsza wśród kobiet triumfowała z wynikiem 1:27:52.

Nagirnjak lepszy był od drugiego na mecie - Grzegorza Gronostaja o 2 minuty i 10 sekund. - Dobrze się biegło. Warunki były sprzyjające, chociaż spodziewałem się, że będzie trudniej zwyciężyć - mówił zwycięzca.

Najlepszy spośród legniczan był Artur Gułaj z Lwa Legnica.

W sumie do biegu zgłosiło się 667 zawodników. Bieg ukończyło 438 osób. Poza Polakami biegli również zawodnicy z Ukrainy, Niemiec, Czech i Gruzji.