Polak Mistrzem Europy w nordic walking (FOTO)

LEGNICA. Karol Stiller z Częstochowy został mistrzem Europy w nordic walking, w zawodach, które odbyły się w legnickim parku. Dystans 5 kilometrów pokonał w czasie 29:22.10. Wśród kobiet zwyciężyła Danuta Kłaczyńska ze Szczecina.

Ponad 250 zawodników wystartowało w Mistrzostwach Europy. Wśród nich poza Polakami byli Niemcy, Austriacy, Włosi, Słoweńcy, Czesi, a nawet Chińczycy. Zwycięzca Karol Stiller nie krył zadowolenia po swoim triumfie. - Bardzo dobrze zostałem przygotowany przez swojego trenera. Wszystko było robione pod te zawody. Cholernie byłem zmotywowany by Polak wygrał na polskiej ziemi - mówił na mecie. Stiller z radości powiedział, że teraz weźmie urlop w pracy, żeby świętować.

- Rywalizacja jest bardzo zacięta. Trasa jest o tyle trudna, że bardzo błotnista, ale cieszy wynik - wyznaje lubinianka Renata Jędrasiak, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej 50-54 lata.

Wcześniej, przed Mistrzostwami Europy odbyły się zawody Pucharu Europy na dystansie 10 km. Wystartowało ponad 100 osób. Najszybszy był Andrzej Michalski z Sanoka, natomiast wśród kobiet wygrała Mariola Pasikowski z Żarek.

I na trasie ME nie zabrakło sensacyjnych zdarzeń. Było 7 czerwonych kartek w tym dla jednej z faworytek marszu - Anny Zaczyńskiej z KS METRACO Polkowice. Ale tego dnia sędziowie poziomem sędziowania nie odstawali od poziomu rywalizacji na błotnistej trasie w legnickim parku...

WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY
WYNIKI PUCHARU EUROPY

{gallery}galeria/sport/08.10.16_Mistrzostwa_Europy_w_Nordic_Walking_fot_Bozena_Slepecka{/gallery}