Juniorzy Ikara skromnie waleczni (FOTO)

LEGNICA. Nabiera rozpędu Dolnośląska Liga Juniorów w siatkówce. Podopieczni Pawła Murdzy w niedzielne przedpołudnie nie zatrzymali we własnej hali juniorów Victorii Wałbrzych ulegając im 1:3 (-15, -13, 21, -23). Po drugiej kolejce Ikar Legnica zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Prowadzą młodzi siatkarze Cuprum Lubin.

Mecz się w hali ZSI rozpoczęli młodzi legniczanie najwyraźniej zostali w... łóżkach. Pierwsze dwa sety wałbrzyszanie wygrali praktycznie bez walki, a w miarę wyrównana walka kończyła się po zdobyciu 6-7 punktu przez Ikar. Potem punktowali jedynie zawodnicy z Wałbrzycha a Ikarowcy zdobywali punkty jedynie po błędach rywali.

Trzeci set miał być swoistym gwoździem do trumny Ikara. Koszmarne błędy legniczan sprawiły, że rywal odskoczył na 6 punktów w mgnieniu oka. Nieoczekiwanie Ikar zerwał się do heroicznej walki, a koncertowa gra Andrzejewskiego i spółki sprawiła, że nieoczekiwanie na 10:9 wyszli na prowadzenie legniczanie. I to był początek koncertu Ikara. Od 16:12 przez 20:17 kontrolowali to co dzieje się na parkiecie zagrzewani dopingiem rodziców i znajomych. I pewnie seta wygrali. W czwartym secie walka rozgorzała na całego, ale typowo siatkarskie niuanse zadecydowały, że trzeciego seta i cały mecz wygrała Victoria...

{gallery}galeria/sport/09-10-16-Ikar-Legnica-Victoria-Walbrzych-ZSI-juniorzy-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}