Miedź nie dała szans Skrze (FOTO)

LEGNICA. W meczu 12 kolejki 3 ligi rezerwy Miedzi pokonały Skrę Częstochowa 3:1 (2:0). W tygodniu poprzedzającym ligową potyczkę podopieczni trenera Piotra Jacka niespodziewanie zostali wyeliminowani z lokalnego Pucharu Polski przegrywając w karnych z 4-ligowymi rezerwami Chrobrego. To wyzwoliło sportową złość w legniczanach, którzy nie dali rywalom szans na nawiązanie walki... Po tej wygranej Miedź II awansowała na 7 miejsce w ligowej tabeli mając jeden mecz mniej na koncie od rywali.

Od pierwszej akcji gospodarze przeważali, a po dwóch stałych fragmentach gry umieścili piłkę w  bramce zespołu z Częstochowy. Najpierw w 32 minucie dokonał tego doświadczony Adrian Woźniczka a potem, tak zwanego gola do szatni zdobył Mirosław Kaźmierczak.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. W 72 minucie meczu po golu wracającego do grania po kontuzji Łukasza Kowalczyka podopieczni trenera Jakuba Dziółki „złapali” kontakt z rywalem. Gdy wydawało się, że pod koniec meczu rywale wyrównają nieprzepisowo w polu karnym gości interweniował Sebastian Kopeć, a przyznany rzut karny na gola zamienił Łukasz Chodyga.

{gallery}galeria/sport/16-10-16-miedz-ll-legnia-skra-czestochowa-fot-ewa-jakubowska{/gallery}