Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego (FOTO)

LEGNICA. 19 klubów wystartowało w otwartych XIII Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego, które odbyły się na basenie Delfinek w Legnicy. Organizatorem był klub Wankan Legnica.

Młodzi pływacy (15 lat i młodsi) rywalizowali w 22 kategoriach chłopców i dziewcząt. Zdecydowanie najlepsi w klasyfikacji klubowej okazali się pływacy z Juwenii Wrocław. W sumie zdobyli 57 medali (24 złote, 11 srebrnych i 22 brązowe). Drugie miejsce zajęli pływacy z Harpuna Osiecznica (14 medali), a trzecie TP Zielona Góra (10 medali). Najwyżej z naszego regionu sklasyfikowani zostali gospodarze - Wankan Legnica. Pływacy tego klubu wywalczyli 10 krążków (2 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe). Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Shark Rudna (3 złote, 1 srebrny), a na 9. miejscu Delfinek Legnica (3 srebrne, 2 brązowe).

{gallery}galeria/sport/22-10-16-mistrzostwa-zaglebia-miedziowego-w-plywaniu-fot-dawid-soltys{/gallery}